Oieet punkkarit oli natseja. Kattokaa vaikka vanhoja sex pistols kuvia. Sidillä ja Rottenilla on hakaristeja ja muita natsi tunnuksia, eikä ne tosiaankaan laulanut että lisää pakolaisia tänne, vaan ennemminkin ne oli niitä vastaan.
Ja clash lauloi whiteriot, eikä mikään nigger tai blackriot. Nekin halus mellakkaa noita kaikkia maahanmuuttajia vastaan.
ja dead kenedys laulo kill the pooria ja muita hyviä lauluja.
tänne suomeen on vaan jostain syystä pesiytyny jotain hippejä ja kommareita punkkareiks, ne luulee että kommunismi ois punkkia. Ei varmaa oo.
punkkarit oli natseja
13
2166
Vastaukset
- ........
...kun on mennyt pointti hieman hukkaan.
Hakaristit shokeeras, siksi niitä monet piti vaikka eivät natsi-ideologiaa kannattaneetkaan. (Tästä puhuttiin mm. Please Kill Me:ssä, jossa myönnettiin ettei kaikki aina edes ymmärtäneet mitä niillä hakaristeillään viestitti.)
The Clashin White riot meinaa sitä, että valkoistenkin pitäis nousta kadulle ja osoittaa mieltään niin kuin mustat ja muut jo teki. (Lue The Clashin Lontoo liekeissä -kirja.) - Brittipunkki....
on täyttä paskaa , ja Dead Kennedysillä oli tapana sanoa Nazi Punks Fuck off !
Ihan vain triviatietona mainittakoon, että Jello Biafra tarkoitti "Nazi Punks Fuck Off" laulullaan, ei uusnatseja, vaan natsimaisesti konserteissa käyttäytyviä surffaripoikia.
- EtovaKala
jtguytiooiyhvb kirjoitti:
Ihan vain triviatietona mainittakoon, että Jello Biafra tarkoitti "Nazi Punks Fuck Off" laulullaan, ei uusnatseja, vaan natsimaisesti konserteissa käyttäytyviä surffaripoikia.
Sellainen juttu vielä näistä "natseista", että Dead Kennedysin rumpalina (1981-1986, 2001-) toiminut D.H. Peligro on tummaihoinen.
Aina sama punkit on natseja juttu - miksei välillä punkit on kommareita tai homoja?
Mutta kait ainoa tapa saada foorumille kirjoittajia on provoilu, tai suosikkien listailu!- Jeesus oli homo jätkä
kerran ku pyysit, nii kroatiasta tulee tiukkoja kommaripunkbändejä. vakaumus on suuri sinne suuntaan tuolla idässä...
ja Queercore ei oikeen kuulosta heterolta punkin alalajilta? homocorea :D homokorea xD Korea homo...
Miksi punkkareita pitäis luokitella vakaumuksen perusteella? varmasti on kristittyjä punkkareita ku on myös meitä pakanoita.
varmasti homot, natsit, kommarit, fasistit, hipit, sokeat, kuurot, rammat ja molopäät tykkää yhtä paljon tästä loistavasta genrestä.
Muistakaa kaikki, että me ei olla sodassa toisiamme vastaan vaan yhteiskuntaa ja teddyjä.
niitä meidän pitäis provota tällä tiedon valtatiellä. käyttäkäämme tätä anonyymiyden suojaa Teddyjä vastaan!!! nyt kaikki punkkarit, täten julistan teddyprovouksen valtakauden alkaneeksi!
Nyt kaikki rockabillypalstalle!!! PROVOTKAA PALLINNE IRTI (jos olette sitä toista sukupuolta, keksikää jotain muuta revittävää :) - S.W.M.H.
Don't feed the troll.
- jeesus oli homo jätkä
S.W.M.H. kirjoitti:
Don't feed the troll.
and i just did...
goshdarn...
- jlkphgr
Hilerhän oli kasvissyöjä ja kova soittaan suutaan. Puhetapa oli agressiivinen. Pohjalaiset häjytkin oli oikiasti sen ajan skinejä. Vihasi vallesmanneja ja musiikki niillä oli agressiivista ja riitaa haastavaa.
- Ken Linseman
hyvä että joku tietää ja ymmärtää syvemmän merkityksen
- nazipunkfuckoff
...
- baskera
Hei taukki! Clash oli hyvin myötämielinen reggaeta ja mustia kohtaan. Dead Kennedisien Kill The Poor oli ironiaa - kuuntele vaikka heidän "Nazi punk fuck off" niin ymmärrät. Rotten ei ollut mikään natsi vaan hyvä provosoija, mutta Sid oli niin narkki ja hölmö että hän teki mitä McLaren käski. Dead Boysit NYC:issä kantoivat hakaristejä mutta olivat lähinnä vain hulivileja ilman sen kummempia miettimisiä. Joku Antiseen oli ja on aika natsibändi. Sinäkin voisit vähän ottaa asioista selvää, tsorge vaan. Kunnon punk ei alistu natsismin eikä kommunismi käskyläiseksi. Joo, Clash oli ihan kommaribändi kun manageri käski. Vittuun kommunismi ja natsismi. Ja kuten sanottu...ota asioista selvää.
saatto olla. voi olla jos haluaa. mutta henk.koht ei kovin mielellään
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M317044Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1143835Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463776KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501981Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e521862Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331860Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn391399- 781263
Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj291211Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https61176