Juntit

Likka Simosta

Kemiläiset ovat ihan juntteja, mutta torniolaiset vievät voiton junttimaisuudellaan. Oman kylän poijjaat ovat viehättävämpiä.

10

1198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • street fight is right

      jo vitsin murjaisit! simolaisia juntimpia ja tyhmempiä tyyppejä ei löydä mistääpäi muailmaa!!

      • maketheoriginal

        olette kaikki muutaman kymmenen kilometrin alueeltanne.


      • yllättää jälleen
        maketheoriginal kirjoitti:

        olette kaikki muutaman kymmenen kilometrin alueeltanne.

        ja siellä yksi lisää, joka ei osaa olla pois näiltä kemin sivuilta ei sitten millään.


      • on täysi
        yllättää jälleen kirjoitti:

        ja siellä yksi lisää, joka ei osaa olla pois näiltä kemin sivuilta ei sitten millään.

        pelle koko tyyppi. Varmaankin saa orgasmeja kun siihen hiillytään koko ajan, mutta minkäs teet. Antaa sen jankuttaa ja jätetään sen kommentit omaan, mitättömään arvoonsa.


      • tervolalainen

        ajoslaiset ovat jotenkin jänniä tyyppejä, kun niillä pyörii pää jotensakin sillee kummallisesti, aivan kuin pyörittäisivät päätä tuulimyllyn ropelien mukaan,,,,liekkö katelleet liikaa ropelimyllyjä


    • Joiku77

      Ennen vanhaan vielä vähän liian paljon sukulaisistakin.. hyvään suuntaan jo tämä simolaisten evoluutio menossa, jos on tultu avarakatseisimmiksi ja pystytään laajentamaan reviiriä jo kylän poikiinkin.. serkkupoikiin?

      • Kippurassa nauraja

        Tässä simolaisvitsi teille, joka jaan:

        Mistä tietää simolaisen kaupungissa???

        - Sillä on suu jäänyt auki, kun on ekaa kertaa päässyt Kemin kaupungin ihmeellisyksiä katsomaan!!!


      • vitsitkö vähissä
        Kippurassa nauraja kirjoitti:

        Tässä simolaisvitsi teille, joka jaan:

        Mistä tietää simolaisen kaupungissa???

        - Sillä on suu jäänyt auki, kun on ekaa kertaa päässyt Kemin kaupungin ihmeellisyksiä katsomaan!!!

        Miksi tehtiin Tervola? No siksi, kun ei ne kaikki mahtuneet Simoon!


      • entinen kemiläinen
        Kippurassa nauraja kirjoitti:

        Tässä simolaisvitsi teille, joka jaan:

        Mistä tietää simolaisen kaupungissa???

        - Sillä on suu jäänyt auki, kun on ekaa kertaa päässyt Kemin kaupungin ihmeellisyksiä katsomaan!!!

        "ihmeellisyyksiä" kemissä kyllä näkyy piisaavan, kohta kuulette ja näette lisää teidän omia ihmeellisyyksiä, niitä tullaan vielä katsomaan muualtakin kuin simosta, uskokaa pois vaan, ja ne ei tule olemaan kovin mairittelevia ihmeellisyyksiä kemiläisille.


    • jos kemiläiset on juntteja ja torniolaiset nii voitas nyt alkaa vähän mitä juntilla tarkoitetaan ainakin stadissa, eli maalaista joka ei ymmärrä sivistyksestä mitään. noo simolaisten suuri cityhän on niin täynnä urbaaneja kaupunkilaisii että jopa suuri stadi jää toiseksi

      tottakai nyt simolais naisista oman kylän pojat on viehättävämpii koska ovathan ne kaikki sukulasia keskenään.. eli sitä sisäsiittoisuutta esiintyy simossa eniten koko suomessa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22542
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      97
      9811
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      53
      7713
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      95
      6492
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      192
      6221
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      64
      5820
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      58
      5307
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5203
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4853
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4554
    Aihe