SantaSport

Hyvä että päästiin tuosta nimihirviöstä eroon. Tosi sääli etteivät osaa hoitaa ammattimaisesti tiimityössä huippulentopalloa. Ettei vain kävisi niinkuin Ropsille 80-luvulla, jolloin tie poiki eurocupissa pitkälle ja Suomen kärkeä hätyyteltiin. Sama kuvio näyttäisi toistuvan lentopallossa, kun eivät osaa puhaltaa yhteen hiileen.
3790
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin..Hammastapurren pantiin nämä kahden seuran edustusjoukketta yhteen.. ja muodostettiin Santasport..

Kuoksan Erkki viime kesänä oli sitä mieltä että NaPa ei yhdistyisi ja vaikka molemmat seurat menettäisi sponsorit niin NaPa olisi Erämessujen turvin kituuttanu liigassa ja PerPolle olisi näin ollen tapahtunut "luonnollinen kuolema". Kun yhdityminen tapahtui, ei Kuoksaa ole paljoa näkynyt kuvioissa.
Oiva Tapio taas lausahti "Paljon saa vettä virrata kemijoessa ennen kuin seurat on yhtä!" ja tottahan tuokin osittain..
Itse en koskaan uskonut "liiton" toimivan isojen herrojen kengissä. Pelaajat puhalsivat kyllä yhteen hiileen mutta isoherrat taisivat yrittää puhaltaa tuhkaa toisten silmiin, niin kuin nytkin Vikström ja Tapio mediassa tekevät.

Harmittaa vain suunnattomasti että vuosi sitten meillä oli kaksi suomen kärkipään lentopallojoukkuetta joihin satsattiin tosissaan.. Ja en halua edes kuvitella mitä ensi keväänä täällä on..
Talousvaikeudet ja kaksi pelaajasopimusta enteilevät pahasti liigalentopallon loppua rovaniemellä..ainakin vähäksi aikaa..

Mutta taas nimihirviöstä eroon pääseminen ei taida olla tänä päivänä kovinkaan helppoa sillä ko. nimimerkki on Lapin Urheiluopisto tuotemerkki ja vaikka liigalentopallo loppuu nimihirviö säilyy..

Äänestä

Majoitus Santasport
Jos haluat nukkua huonosti, majoitu Santasportiin. Melu on taattu joka yö: tietöitä, lentokoneita, mopopäristelijöitä, hälytysajoneuvoja, paukkuvia ovia, tasaisesti läpi yön.
Uskomatonta, että Lapista voi löytyä näin meluisa paikka.

Äänestä

Eihä tämä vielä ole Lappia. Lapin lääni ja Lappi kaksi eri asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nimihirviö kirjoitti:

Hyvä että päästiin tuosta nimihirviöstä eroon. Tosi sääli etteivät osaa hoitaa ammattimaisesti tiimityössä huippulentopalloa. Ettei vain kävisi niinkuin Ropsille 80-luvulla, jolloin tie poiki eurocupissa pitkälle ja Suomen kärkeä hätyyteltiin. Sama kuvio näyttäisi toistuvan lentopallossa, kun eivät osaa puhaltaa yhteen hiileen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu