Luultavasti tuun taas kärsimään, mutt jotenkin aina eteeni tulee ne varatut tai muuten kusipäät. Nykyinenkin on naimisissa, mutta asumuserossa vaimonsa kaa. He käyvät terapiassa, mutt mies tuntuu olevan ihan täynnä sitä. Pienen lapsen takia he ovat yrittäneet korjata liittoaan. Itse en tekis niin, pitää olla uskollinen onille tunteilleen ja itsekäs siinä suhteessa. Tapasin jopa sen suloisen tytön, miesystäväni ei ainakaan yritä pitää mua siltä salassa, paitsi mitä 3-vuotias vois ymmärtää. Salasuhde se oikeesti on. Ajattelen koko ajan ettei hän halua olla mun kaa kuin ihastunut haluaa toisesta, ehk siten yritän olla kiintymästä ja ihastumasta häneen liikaa. Mutt haluisin meidän suhteesta enemmän, edes kerrankin. Meillä vaan tuntuu kemiat menevän hyvin yhteen. En ainakaan haluu päästää häntä viel menemään.
nauttia elämästä
wannabe girlfriend
6375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"mitä 3-vuotias voisi ymmärtää".. kuule pienillä padoilla on suuret korvat. Kuulostat 16 veeltä tyitsykältä josta on jännää kun ihan vallan aikuinen (?) (ainakin tarpeeksi aikuinen tehdäkseen lapsen) on "kiinnostunut".
Tosi kiva rikkoa perhe, jota edes yrittävät korjata.
Ei, en ole katkera mistään vastaavasta, mutta surettaa nämä tällaiset kohtalot.
Enkä ole edes alle 20. Heidän liitto oli hajalla jo ennen mun tuloa kuvioihin. En ala sanoa hänelle mitään, ett eroa tms. Mutt omista tunteistani haluan ja mun täytyy olla rehellinen.
En menisi sekaantumaan tuohon väliin jos en tahdo huolta ja murhetta.
Tuosta suhteesta saat ihan taatusti enemmän huonoa kuin hyvää, mutta jos tykkään draamasta ja kyynelistä niin anna mennä vaan.
Mut parempi olis jättää tuommonen "suhde".
Niin ja on raukkamaista sekaantua asumuserossa ja terapiassa käyvän pariskunnan väleihin, heille pitää antaa mahdollisuus kun sentään yrittävät. Ole sinä aikuinen, miehen ajatukset tuntuvat olevan ihan sekaisin.
Heidän tilanteessaan on tärkeintä ajatella lapsen etua. Siinä on vaakalaudalla lapsen koko tulevaisuus.
Kehoita miestä keskittymään perheasioidensa järjestämiseen ja jätä heidät rauhaan.
Jos mies on lapsellinen ja sekoilee siellä täällä, väännä asia hänelle rautalangasta.
Lapsen etu tulee ensin.
Teeskentely että kaikki olisi hyvin minun ja mieheni välillä olisi vain tehnyt tilannetta pahemmaksi ja lapset olisivat kärsineet siitä. On tervettä itsekästä ajatella omaa tunne-elämäänsä. Viimeiset kuukaudet olivat tukahduttavia, kuin olisin ollut häkissä. Eipä miehenikään siitä tilanteestä myöskään pitänyt. Näin on perempi kaikkien puolesta.