minulla on sellainen ongelma. että heti kun löydän todella mahtavan ja kauniin tytön ja alan seurustella niin joudun lopettamaan suhteen koska en koe itseäni tarpeeksi viehättäväksi. monet ovat sanoneet että olen komea tms. mutta kun katson peiliin nään järkyttävän ruman minäni jota kukaan ei halua. ja teen aina sen ratkaisun että lopetan suhteen jotta saan tuskani loppumaan, koska ainoa mitä pystyn ajattelemaan on kauhea (?) ulkonäköni ja se että tyttö pian huomaa sen myös ja jättää minut
auttakaa minua heti
tyhhhmä
8893
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
mitä voin tehdä asialle?? miten saan itsetuntoni kohoamaan. ja voin rakastaa edes itseäni hieman?
milloin osoittaa rakkautta itseään kohtaan. Kyllähän sekin oli rakkauden teko itseä kohtaan kun jättää toisen jotta itselle tulisi parempi olo.
onks kyse vaan ulkonäöstä vai myös luonteenpiirteistä jne???
pidä huolta itsestäs, terveet elämäntavat, pukeutuminen sun muut kaikki vaikuttaa ulkonäköön
luulen, että joko olet vaan liian ankara itsellesi, olet sitoutumispelkoinen tai sitten pelkäät torjutuksi tulemista aivan liikaa...
sulle tekis hyvää jos joku nainen jättäisi sut niin huomaisit että ei maailma siihen kaadu ja maailmassa on naisia riittämiin. sitäpaitsi murehdit turhaan. joko suhde toimii tai sitten ei, et sä sitä voi mitenkään ennalta tietää ja kyllä kauniitkin ihmiset kolhuja elämässä kokee.
kauneus on katsojan silmässä, joku saattaa ajatella hyi hyi kun katsoo sua ja joku toinen taas ajattelee aah mikä mies. anna naisten päättää oletko liian 'ruma' heille vai et, älä sinä hyvä mies sen takia suhdetta lopeta. ammattiauttajallekin voisi mennä puhumaan omasta narsistisuudestas. oletko aina ollut noin itsekriittinen? eihän elämästä tule mitään tuolla asenteella, onneksi tiedostat sen itsekin. asenteita voi aina muuttaa, vaikkei se helppoa olisikaan..
lycka till ;)
olevan paljon naisellisia piirteitä.
sairas...
Et ole tyhmä, etkä sairas. sulla on vaan huono, ehkä sairaalollisen huono itsetunto. niin mullakin. paitsi, että en ole kyllä jättänyt ketään sen takia. Mullaon pienestä pitäen ollut huono itsetunto. ulkonäön ja esim. opiskelun tai työelämän suhteen olen ollut aina erittäin epävarma ja tuntuu kun musta ei olis mihinkään.Kaverit ja poikaystävät on ainahokenut että olen kaunis (mä en ikinä usko niitä, huijarit ) suhteessa olen mustasukkainen (en kyllä ikinä näytä sitä, mökötän vain) ja ihmettelen että miksi komea poikaystäväni ei otaniitä kauniita naisia mitä koko kaupunki on täynnä.
Jätät ehkä sen takia, ettet itse halua tulla jätetyksi.sua pelottaa. en ihmettele. suhteet on nykyään kertakäyttökamaa. Mutta jos nyt kuitenkin haluaisit pitkän suhteen. niin sun pitäis alkaa hyväksymään ja arvostamaan itseäsi.ja eihän ikinä suhteista tiedä kuinka kauan nekestää. sen riskin ottaa myös ihmiset jolla on terve itsetunto. Onko myös mahdollista että ehkä pelkäät (kauniita) naisia?
Minut jätettiin tämän vuoksi ja toipuminen kesti n. 10 vuotta.
Olet itsekäs, joku voi jopa rakastaa sinua ihan aidosti.
ootko aatellut terapeutilla käymistä???
Ite olen täydellinen nainen!!! Omasta mielestäni :)hahhah!!!