Yritysasiakkaita ei panna halvalla, mutta pannaan kuitenkin edestä ja takaa, tosi kalliilla. Mitä muuta voisin ajatella kun katson VIP-pakettien hintoja juuri postista eteeni saapuneesta "JAZZ CLASS VOL 1-4 Limited Special Edition" – mainosläpykkää.
Yksi ilta Frank Sinatran hengessä maksaa 295€. Siis yksi ilta ja "Sinatran hengestä" vastaa suomalaisista muusikoista koottu bändi. Solistiksi on tosin raahattu joku Frankie Boyn aikanaan tuntenut laulaja ja illan mittaan äänessä on yhteensä viisi esiintyjää. Lisäksi hintaa kuuluu illallinen ruokajuomana olutta tai vettä ja kaksi kaatoa viiniä.
Niin on paisunut Jamien brandiarvo, että yhden vuorokauden (päivä ja yökonsertti, sekä lounas ja illallinen) Tähtipassi kulkukorttikin maksaa 320€.
Lisää asiasta:
http://arvoposti.blogspot.com/2007/04/skkijrven-polkka-oisi-tullut-halvemmaks.html
Törkyhinnat
3
410
Vastaukset
- daddario
Nokia ym muut firmat roudaa jazzizsta tietämättömät asiakkaansa kännäämään ja mölyämään ja pilaamaan niiden illan jotka ovat jostain syystä saaneet kasaan lipun hinnan omin avuin.
Skippaan koko kinkerit.- Bluespelvis
Joo aivan sama on kun käy kuuntelee bluesia vaikka
Imatran Big Band festareilla.Vip-pöydät on parhailla paikoilla ja bluesista ymmärtämättömät vip-asiakkaat örveltävät saatuaan ilmasta viiniä ja siideriä naamaansa
- Free-jazz
Kaikki festarit muuttuu (menestyvät) kaupallisiksi aikanaan. Mä oon seurannu Poris
tapahtuvaa meininkiä vuodest - 68 alkaen ja
pitkä matka on kuljettu Lycky Thompsonin tenori-
fonisooloist nykymenoon. Tuska- festari tulee
kulkemaan suunnilleen samaa rataa ( toivottavasti
säilyy edes urbaanina ) Upeeta kuitenkin nähdä
rättien takaa ilmatteeks artisteja alkuaikoina ja pulittaa kundille fyrkat kesällä -07.
ps. sikahyvät julisteet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss875926Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243537- 1602069
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2291991Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1741751Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2841503Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571031- 671021
Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211000Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.109937