Perjantain paheketju

Neljä Geisha-patukkaa.. tosin ne korvasivat aamiaisen, lounaan ja päivällisen.

Loppuilta viikon aikana kulunee siinä, kun luen viimeisten parin viikon aikana kasaantuneet lehdet läpi (tai edes aloitan niiden lukemisen, uni voi voittaa ennen kuin kaikki on luettu).
11921
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ja nyt kun sain ne ipanat sänkyyn, niin on parin siiderin aika. =)
Aika kulunee tässä netin ääressä istuen ja odotellen josko se ihana mies soittaisi... (tyhmä minä kun en numeroa pyytänyt vaan annoin vain omani) =(

Äänestä
  • sama täällä lapset unten mailla pari siiderii nyt vain tv:tä ja nettiä jne.
    Huomenna pirteäasti lasten kanssa. sellaista se on elämä 2 lapsen kaa mut mihin tämän vaihtais ei mihinkään koska rakastan noita mielettömästi ... tietenkin ehkä tarvis sen itelle sen toisen osapuolen siis EHKÄ

    MIES

    Äänestä

  • illan viettoa kirjoitti:

    sama täällä lapset unten mailla pari siiderii nyt vain tv:tä ja nettiä jne.
    Huomenna pirteäasti lasten kanssa. sellaista se on elämä 2 lapsen kaa mut mihin tämän vaihtais ei mihinkään koska rakastan noita mielettömästi ... tietenkin ehkä tarvis sen itelle sen toisen osapuolen siis EHKÄ

    MIES

    jos ei muuta niin hämähäkkejä tappamaan =D
    (tuli meinaan kriisi eilen yhden ISON hämiksen kanssa)
    No... kyl sitä tietenkin jotain muutakin käyttöä miehelle vois keksiä, esim. sängyn valtaajaksi tai muuten vain halinalleksi.

    Äänestä

Kyllä täytyy sanoa että kaljaa uppoaa ja tupakka käryää minulla. Toinen on tämä nettiaddiktioni. Lasketaanko naisten pikkarien nuuhkiminen kanssa paheeksi?

Äänestä

Tupakanpolton lopetettuani musta on tullut suorastaan paheeton. En ole keksinyt mitään uutta tilalle ja sain vielä sellasen lääkityksenkin, jonka kanssa viinaa ei saa vetää.

Äänestä

Kun vielä antibiootti kuuri päällä :( Eli perseestä tulee olee. Taidan nukkua koko viikonlopun :D

Äänestä

Yks jädetötterö tos tuli imastua heikkona hetkenä. Ny sit näytänkin hurjan luonteeni ja kotoo en liiku tänään enää mihinkään.

Äänestä
  • mietoa valkoviiniä pullo toisen sinkkunaisen kanssa tissuteltiin ja jädeä sydänsuruihin..

    Äänestä

Saikulla ollut loppuviikon, hoitanut vain pakolliset kuviot eli lapset.
Perjatai-illan paheeni.. käyn vielä röökillä ja painun petiin. Ei muita paheita. Viinaa en ota, vieraita miehiä en huoli, omaa ei ole, eikä kukaan tule kotonta kyllä hakemaankaan.

Äänestä

vodka sitä oikeata Dry vodkaa ja kola sitä maitokaupasta ostettua. Maistuivat saunan jälkeen oikein kotoisilta.

Äänestä

vitamiini- ja hivenaineita. Oli vissiin ihan siitä ruoka-aineympyrästä!
Minulla meni kahvi. leikkeleleipä. jugurtti ja mysli ja tuoremehua.
Päivällä on tietysti lounas ja illalla kevyt ateria ja iltakaakao kuitupitoisten keksien kera ja hedelmiä ja marjoja välillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiribati kirjoitti:

Neljä Geisha-patukkaa.. tosin ne korvasivat aamiaisen, lounaan ja päivällisen.

Loppuilta viikon aikana kulunee siinä, kun luen viimeisten parin viikon aikana kasaantuneet lehdet läpi (tai edes aloitan niiden lukemisen, uni voi voittaa ennen kuin kaikki on luettu).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu