hopeashampoota tummiin hiuksiin???

peili

Mitä tapahtuu jos laittaa hopeashampoota tummiksi värjättyihin hiuksiin? Entäs jos laittaa vaaleita raitoja joista tuleekin oranssit onko kyseisellä shampoolla jotain vaikutusta tuohon oranssiin?

6

15109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • shampoosta

      Tummista hiuksista taittaa kultaisuutta pois, kuten vaaleistakin. Eli jos tummasi on lämmin kullan ruskea niin aikaa myöten siitä tulee enempi luonnollisen tumman sävyinen. Oranssia taittaa myös ajan kanssa enempi rusehtavaksi.

    • merkistä riippuen

      Hopeashampoon keltaisentaittoteho on melkoisen pieni, koska jos se värjäisi reippaasti niin blondeista tulisi sinivioletteja. Eli ei tosiaankaan tule välttämättä minkäänlaista tulosta tummaan hiukseen. Ei edes vaaleanruskeaan. Toki kannattaa testata jos sitä shampoota pitäisi vaikka vartin päässä ja jos vaikka ensin pesisi syväputsarilla, mutta ei parane toivoa liikoja.

      Nexxus simply silver on runsaspigmenttisin minkä olen löytänyt, se on melkein sinimustaa ja sillä ehkä saa blondia tummempaankin silmällä huomattavaa sävyä. (ei saa Suomesta).

      • tietäväinen hopeoija

        Kyllä oma hopeashampooni on niin tehokasta, että se tekee hiuksesta liian violetit/harmaat, ellie sitä laia vain vähän ja huuhtele ihan hetken kuluttua.
        Ja tuo sama hopeashampoo tekee oransseista hiuksista kyllä maantienvärisemmät/ruskeammat.
        Punaruskeista tekisi varmaan enemmän maantienruskeat.

        Keune- silver reflex shampoo on käyttämäni merkki.


      • peili
        tietäväinen hopeoija kirjoitti:

        Kyllä oma hopeashampooni on niin tehokasta, että se tekee hiuksesta liian violetit/harmaat, ellie sitä laia vain vähän ja huuhtele ihan hetken kuluttua.
        Ja tuo sama hopeashampoo tekee oransseista hiuksista kyllä maantienvärisemmät/ruskeammat.
        Punaruskeista tekisi varmaan enemmän maantienruskeat.

        Keune- silver reflex shampoo on käyttämäni merkki.

        Saako mistään muualta kuin kampaamoista?


      • Anonyymi

        entä jos laittais vaaleisiin ei värjättyihin hiuksiin?


    • Anonyymi

      Kerran ostin purkillisen hopeashamppoota. Ei ollu vaikutusta mihinkään. Makso vain paljon.

      Ei taittunu hiusten keltaisuus ollenkaan. Aivan turha keksintö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3633
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2469
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2314
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2067
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1559
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      14
      1372
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      128
      1310
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      268
      1293
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1275
    Aihe