Jarkko Nieminen

sulkapallo

Niin, onko kenelläkään tietoa, kuinka hyvä Jarkko Nieminen on sulkapallossa. Missä luokassa vosi olla kansallisella tasolla. Koska yleensähän on niin, että tennispelaajat hallitsevat jotenkuten myös sulkapallon.

3

1164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siantuntija

      Sain pari vuotta sitten Helsinki-päivänä Myllypurossa seurata, miten kävi ottelussa Anu Nieminen - Jarkko Nieminen. Jarkko taisi saada säälistä muutaman pisteen.

      Anu on miesten tasolla sellaista hyvää A-luokkaa, ehkä jopa valioluokan häntäpäätä. Arvioisin Jarkon tuon pelin perusteella jonnekin B-luokan puolivälistä alaspäin.

      Varmasti Jarkko kyllä pienellä harjoittelulla pääsisi (tai on jo päässyt) nopeasti paremmalle tasolle..

      • jjjjk

        jarkko Nieminen ei ole todellakaan B- luokan tason pelaaja. Uskoisin että noin C- luokan tason pelaaja, jos treenaa hiukan.

        Anu ehkä A- luokan häntäpään tason pelaaja.


    • sulkapallosta

      Varmaan voisi voittaa kansallisen D-luokan kisan, muttei missään nimessä C-luokan kisaa. Liikkuminen ja askeleet, ranteen käyttö sekä rystylyönti varmasti tuottaa niin paljon ongelmia, ettei menestyisi C-luokan kisoissa. Mutta 1/2 vuoden treenillä menestyisi jo C:ssä jollain tavalla. Anu jättäisi nollille jos haluaisi. Tavallisen "säännöllisesti sunnunstaisin pelaavan" Jarkko naulaisi pystyyn.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      65
      2684
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2288
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      74
      2144
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2025
    5. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      2
      1405
    6. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1294
    7. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      64
      976
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      67
      976
    9. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      114
      965
    10. Mikä ihmeen

      Romahdustila sulla oikein on?
      Ikävä
      96
      943
    Aihe