Makkara vai banaani?

Voitko haukata lenkkimakkaraa julkisella paikalla vai meneekö hermo? Entäs banaania? Voitko yleensä työntää muiden nähden mitään suuhusi joka muistuttaa "sitä"?

Vai voitko perustella itsellesi loogisesti että tämähän on makkara/banaani eikä haukkaaminen tuota sinulle pienintäkään vaikeutta?
11824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

juma, tätä keskustelun tasoa näin wapun kynnyksellä.
No vastataan vastataan.
Saatana mähän panen suuhuni mitä haluan, oli paikka sitten julkinen tai privé. Se kuulu pätkän vertaa kellekään.
En mä ajattele, että banaani on joku muna, saatana sehän on jo ihan erivärinenkin! Lenkkimakkarakin haisee ihan erilaiselle kuin muna.
Niin estynyt sentään saa olla tässä yliseksistyneessä neurootikkojen luvatussa maailmassakaan, ettei uskalla syödä kun on näläkä!

Äänestä

että banaani tai mehujää on kuin kulli, juuri siksi sitä on kipeä lipoa julkisilla paikoilla!

Äänestä

Kyllä kiusaan miehiä aina kun mahdollista. Pistän pään (makkara-banaani-...) suuhuni ja liu´uttelen sitä edestakaisin. Vasta kun miehen otsalle kohoaa hikikarpaloita, puraisen!

Äänestä
  • Miten ilkeä nainen olet...

    Äänestä

Olen häijy nälkäisenä!

Äänestä

Kumpikaan ei kiinnosta ,keksi parempaa,kumpikaan ei tuota vaikeuksia......

Äänestä

Joskus "sen" (jota minä kutsun kyrväksi) ottaminen suuhun julkisella paikalla on kyllä hiukan jännittävää. Täytyy kuitenkin katsoa paikka ja aika sen verran hyvin, ettei jää kiinni ainakaan kenellekään tutulle. :D

Puikkojäätelön imeskeleminen on suorastaan kiihottavaa.

Äänestä

Haukata lenkkimakkaraa keskellä katua! Suorastaan pöyristyttävää! Joskus oli lihakaupassa "hampparinkyrsää" ja sitä ne onnettomat laitapuolenkulkijat söivät puistoissa ja porttikäytävissä.

Olen ehdottomasti sitä mieltä, että hieno nainen ei pistä julkisella paikalla suuhunsa kuin korkeintaan yskänpastillin!

Äänestä
  • kuorinut hyvin hitaasti julkisella paiaklla ja hetken avautuvaa näkymää ihasteltuani, melkein yhtä hitaasti haukkaissut- ja teen sen vastakin.

    Äänestä

  • banaanin kirjoitti:

    kuorinut hyvin hitaasti julkisella paiaklla ja hetken avautuvaa näkymää ihasteltuani, melkein yhtä hitaasti haukkaissut- ja teen sen vastakin.

    Etkö häpeä! Tahallasi yrität saada meidän kunnonkansalaiset ajattelemaan likaisia asioita! Oo temppora oo moorees! En muuta sano!

    Äänestä

myöntää...kotona tein kerran yksinäni näin:minulla oli banaani, ja kätevänä haukkailin siihen päähän muotoa(tuli muuten aika näkökönen, vaikka ite sanonkin) sitä en sitten haukannut heti. Ja sittenkin kun haukkasin teki huonoa-

Ja palatakseni kysymykseen, minusta on kuitenkin vaikeinta jäätelön(varsinkin hiukan valuvan tuutin tai irtopalloisen) syöminen,lipominen julkisella paikalla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tietemies kirjoitti:

Voitko haukata lenkkimakkaraa julkisella paikalla vai meneekö hermo? Entäs banaania? Voitko yleensä työntää muiden nähden mitään suuhusi joka muistuttaa "sitä"?

Vai voitko perustella itsellesi loogisesti että tämähän on makkara/banaani eikä haukkaaminen tuota sinulle pienintäkään vaikeutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu