ONPAHAN HYVÄ RUOKA PAIKKA . ANNOKSET ISOJA JA SUHT HALPOJA.
TURKINPIPPURI
23
12492
Vastaukset
- samaa mieltä
Vihdoinkin Tornioon saatiin kunnon kebab paikka,
hinta kohdallaan ja isot annokset kyllä -
mutta ennenkaikkea se maku. Joskus nuorena Tampereella söin sellaisen kebabin, jonka jälkeen mikään ei ole tuntunut miltään, mutta nyt -ah, vihdoinkin.- Torttu
Samaa mieltä. Hain lounas aikaan kebab rullan hintaan 4.5 € Paras kebabpi tähän asti. ja isoin. Suosittelen.
- Vasta syönyt
Tämä on ehdottomasti paras kebab-paikka missä koskaan olen käynyt. Ja annokset riittää isompiruokaisellekin! Ja on älyttömän maukkaita. Hinnatkin tuntuu olevan kohdallaan. Suosittelen!
- joo.o-
Turkinpippurissa ovet auki yö 5 asti!
- mie 81.
paremmat ruuat ja asiakaspalvelu
ja kunnon annokset- Empä tiiä
Annokset on kyllä tosi isoja (yks annos riittää jopa kahelle), mutta liha ei maistunu yhtään miltään!!! Kebabhousin rulla oli parempaa, vaikka kooltaan pienempi. Ei oo tehty mihinkään pitsapohjaan, vaan pitaan. Nam!
- jokum oku
Ei se iso annos, vaan se laatu. Miksi nykyään pitää saada isoja annoksia mahdollisimman halvalla? Ja sitten ihmetellään, kun lihotaan. Minulle ainakin riitti Kebab salaatilla Kebabhousesta, ehkä oli jopa liikaakin.
- msdjgv
jokum oku kirjoitti:
Ei se iso annos, vaan se laatu. Miksi nykyään pitää saada isoja annoksia mahdollisimman halvalla? Ja sitten ihmetellään, kun lihotaan. Minulle ainakin riitti Kebab salaatilla Kebabhousesta, ehkä oli jopa liikaakin.
Turkinpippurissa ei ole tullut käytyä mutta kebabhousessa kerran.
Sekin eka kerta oli vähän arveluttava kun just oltiin tilattu ruuat niin joku tuli palauttaan ruokaa. Kyllä siinä hetki mietitytti.
Sitten kuultiin palauttajan asia. Poika avas paketin ja sanoi myyjälle että "tästä annoksesta unohtu kebabit kokonaan" hihii... se oli aika hauska tilanne.
Myyjä mielestäni korvasi ihan hyvin, antoi limpparit pojalle mukaan. Joskin ruokaan vaan lisättiin kebab, sitä ei siis tehty uusiksi. - maukkaita
Empä tiiä kirjoitti:
Annokset on kyllä tosi isoja (yks annos riittää jopa kahelle), mutta liha ei maistunu yhtään miltään!!! Kebabhousin rulla oli parempaa, vaikka kooltaan pienempi. Ei oo tehty mihinkään pitsapohjaan, vaan pitaan. Nam!
Tuossa mainitsemassasi paikassa oli kyllä pienet rullat, verrattuna mitä Kemissä saa ja siellä saa leipäpohjat tuoreena, vastaleivottuina! Suosittelen lämpimästi, kannattaa kokeilla, yhdestä rullasta riittää reilusti kahdelle!
- Herra Pihi!
msdjgv kirjoitti:
Turkinpippurissa ei ole tullut käytyä mutta kebabhousessa kerran.
Sekin eka kerta oli vähän arveluttava kun just oltiin tilattu ruuat niin joku tuli palauttaan ruokaa. Kyllä siinä hetki mietitytti.
Sitten kuultiin palauttajan asia. Poika avas paketin ja sanoi myyjälle että "tästä annoksesta unohtu kebabit kokonaan" hihii... se oli aika hauska tilanne.
Myyjä mielestäni korvasi ihan hyvin, antoi limpparit pojalle mukaan. Joskin ruokaan vaan lisättiin kebab, sitä ei siis tehty uusiksi.HALPPPPAAAA! HALPPAAAAAAA! Ihan sama MINKÄ makusta! HALPPA! HALPAA! kissan kakka koiran kakka kahdella eurolla! Halpaa
- -JK-
jokum oku kirjoitti:
Ei se iso annos, vaan se laatu. Miksi nykyään pitää saada isoja annoksia mahdollisimman halvalla? Ja sitten ihmetellään, kun lihotaan. Minulle ainakin riitti Kebab salaatilla Kebabhousesta, ehkä oli jopa liikaakin.
Annokset tosiaanki liian isoja. Seuraavalla kertaa otan lasten annoksen, jos sieltä semmota saa, en arvannu kysyä.
- mie vaan
Asiakaspalvelu tässä Turkinpippurissa ei kyllä toimi ollenkaan...
Olin siellä samaan aikaan kun eräs juoppo tuli kans tilaamaan ruokaa, istui pöydässä ja pyysi, nimenomaan pyysi naista joka oli kassalla että voisko tämä tulla ottamaan tilauksen siitä missä istui, nainen vain sanoi että tilaukset kassalta...
Välimatkaa oli n. 2 metriä, oli vissi asiakaspalvelijalle liian pitkä matka...
Tämä asiakas pyysi moneen kertaan että voisitko tulla tänne, aivan täysin kohteliaasti, lopulta asiakaspalvelija pyysi toista henkilökuntaan kuuluvaa sanomaan miehelle että voisiko tämä poistua, aivan syyttä suotta... Toisella asiakaspalvelijalla oli kuitenkin tapoja ja sai lopulta hoidettua asiakkaalle mitä tämä halusi...
- Huhhahhei
ja terveellisempää ruokaa saa kun tekee itse, uusavuttomat nyysäkkeet.
- torniolaine
pizzat siellä on ***********. kannattaa käydä tastyssä. kebabeista kannattaa jättää kastikkeet pois. ne pilaa lopulta sen annoksen.
- NVRK
Huh, kavereiden kanssa käytiin ensimmäistä ja viimeistä kertaa. Pitsat oli niin kauheata suljua, että tuntui niin kuin ne olisi tahallaan pilattu. Täyte oli rasvaista, vetelää puuroa, joka valui päältä pois. Jauheliha oli pistetty päälle jäisinä palasina, jotka sulivat iljettäviksi limakasoiksi uunissa. Kebab-pizza ei ollut sen kummempi.
Kesken jäi, pitsa oli kyllä oksettavan paha. Kaiken lisäksi hinta oli korkea.
Surullista, mutta Torniossa ei ole nyt yhtään pizzeriaa, josta saisi edes kelvollista pitsaa.
Yökötyksen yökötys, pitäisi ottaa toimilupa pois tuomoisilta paikoilta, jotka myyvät syömiskelvotonta, pilattua mönjää.- :SS
Höpötät, Tornion paras kebab/pizza paikka. Kävin lounasaikana syömässä, 6,50e pizza, salaatti ja juoma. Pizza oli niin iso että pärjäsin koko päivän sillä, vaikken jaksanutkaan kaikkea paikalla syödä. Täytyi ottaa kotiin.
- Hyvää on!
Joo tää Turkinpippuri on kyllä yksiä parhaimpia kebabpizzerioita jossa olen käynyt! Todella harvasta paikkaa saa näin hyviä pizzoja mitä täällä tehdään. Esimerkiksi Utopia.. Hyi hemmetti - siis niinku tähän verrattuna. Ei sielläkään pahaa ole, mutta huonoa verrattuna tähän paikkaan!
- hyihyi
utopia raiskaa turkinpippuria kuivana perseeseen makuasioissa. turkkari on ollu kauan aikaa jo aivan paska.
- Ei mene edes tumussa
No ei ole kaksinen paikka, on testattu lampaanliha siivut ja pizzat.
Lihoja ei paisteta kunnolla ja pizzoissa sama vika mauttomat. - apin8
Tällaista mössöäkö kiireinen nykykansa ahmii kiireisesti pötsiinsä . Olisikin viisasta ruveta pohtimaan kysymystä , entäpä sitten , kun loppuu jauhot pizzerioista , ja pian loppuu . Edessä on visainen ongelma , mitä käytetään kebabeissa jauhojen tilalla . Liekö jauhettua puunparkkia . Näin tässä käy , ellei politiikan suunta muutu pikaisesti .
- wkoe
Ei tarjottu kuittia.
- remesere
Yäk
- Anonyymi
ahaa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?
Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi453675Iso poliisioperaatio Lapualla
Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo603228Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia
"Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoainetukijärjestelmän, kun energianhinnat nousi473177Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs643000100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman
Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es522589Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin
Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks362162Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys
Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä522129Olen aika varma
että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa601982- 451849
- 491657