Tekis hirveesti mieli kokeilla benjihyppyä, ongelmana on vaan, etten tiedä missä kyseisen tempauksen vois tehdä.. :( Asun Tampereella, enkä ihan hirveen pitkälle viittis lähtee. Jos joku sattuis tietään ajan, paikan ja hinnan, niin olis tosi kiva. :) Mitä rajoituksia muuten siinä hypyssä on esim. painon jne. suhteen?
Benjihyppy
4
1159
Vastaukset
- benzi
No ainakin useampana kesänä on Helsingin kaivopuistossa järjestetty benjihyppyä. Itse hyppäsin siellä 2 kesää sitten. 155m oli tornissa sillon pituttaa voi olla että on enemmän tänä kesänä.Kallista hupiahan se on, siitä n.5s vapaapudotuksesta joudut pulittamaan 80e,mutta ainaki mulle se oli koko rahan arvosta riemua ja saat siitä diblomin ja valokuvia muistoks.Mitään kovia rajotuksia ei ollut muistaakseni ellei ole todella ylipainoinen.
- benzaaai
Missä muualla noita järjestettäis tänä kesänä? Joku pinempi olis kiva, ei viitti ihan siit korkeimmasta alottaa. Hinta ja korkeus olis kiva tietää
Kiitos - myös hypännyt
itse hyppäsin pari vuotta sitten tampereella tammerfestin yhteydessä. pudotusta oli muistaakseni 50m ja hintaa hupille kertyi 50e. painorajana oli tuolloin 120kg.
aika nopeeta oli ohi, mutta uskomaton tunne!!!
tarkastele tänä kesänä tammerfestin aikaan ratinan suuntaa, onko nosturia tuotu paikalle. eli festit on nyt 11.-13.7.
hypyt näkyy kyllä aika kauaskin kaupunkiin... :) - on mahiksii
nimittäin xonpuistossa mikkelin lähellä. en tiiä korkeuksii en mitn mutta siellä on koko kesän ymmärtääkseni vempeleet pystyssä. ja muutakin jännää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658