Lööpit kertovat että Björqvistin tunnustuskirje olisi netissä luettavissa, tietääkö kukaan linkkiä?
Lopussa jopa parisuhdevinkkejä..: O
Lopussa jopa parisuhdevinkkejä..: O
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
MTV3:n sivuilla on linkki kirjeeseen, sieltä löysin (vihdoin...!). Eipä muut uutisoivat mediat ole tainneet antaa tuota osoitetta?
http://www.elisanet.fi/jarmo.bjorkqvist/
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Paula Björkqvistin aviomies tunnusti surman netissä/1135226976100
http://www.elisanet.fi/jarmo.bjorkqvist/
Tunnustukseen löytyi linkki jopa Suomi24:n etusivulta, sieltä minä sen bongasin.
ollut mennnyt kaaliin, kun hän kirjoitti näin:
mutta todellisuudessa mies kuitenkin priorisoi kunnioituksen tärkeämmäksi kuin rakastamisen. Miehelle tärkeää parisuhteessa on kunnioitus ja seksi. Mies rakastaa varmasti ja tekee mitä vain, jos nämä asiat ovat kunnossa. Naiselle tärkeää on rakkaus.
>>>>>KUNNIOITUS PITÄÄ ANSAITA, SITÄ EI KÄSKEMÄLLÄ SAA>>>>>
että jos varhaiskasvatuksessa tämä asia opetetaan väärin. Pitää kunnioittaa vanhempaa vaikka olis kuin paska ihmminen tahansa.
Kunnioituksen opetus on päin helvetti ettei tarvitse miettiä miksi näitä parisuhteessa olevien kunnioituksen puutteen takia olevia kriisejä on.
Tosiaan kunnioitus pitää ansaita eikä pitää itsestään selvyytenä.