Terve, onkohan kellään tietoa mistä sais sellasen kokokasvomaskin joka päässä pystyy juttelemaan kaverin kanssa ?
Katoin netistä parista suomalaisesta sukellusliikkeestä, mutta ainakaan niillä ei ollut. Jotain hintohaarukkaa vois myös kertoa, jos ei nyt tule mitään hyvää web saittia mieleen.
Kiitos.
Mikrofoni maski
8
2389
Vastaukset
- Ammattisukeltaja
Välttämäti ei ole firmoilla sivuilla tai hinnastossa suoraan näitä mutta soita ja kysy,
hinnat about 1000 eur (sis. maski ja puhelin).
http://www.polarsukellus.fi
http://www.tarwell.fi
http://www.tammersukellus.fi/- ertyu
Ainakin Tammersukelluksen sivuilta löytyy uusi
divator II buddy phonella 1000 eur ja käytetyistä
kampeista löytyy divator ja puhelin 600 eur...
Ite ostin vuosia sitten Tarwellilta omani.
Matti - vastauksista
ertyu kirjoitti:
Ainakin Tammersukelluksen sivuilta löytyy uusi
divator II buddy phonella 1000 eur ja käytetyistä
kampeista löytyy divator ja puhelin 600 eur...
Ite ostin vuosia sitten Tarwellilta omani.
MattiNoista löytyy :)
- buddyfooni
vastauksista kirjoitti:
Noista löytyy :)
Osta sitten kaverille kanssa, ethän tee puhelimella mitään ilman juttukaveria! :)
Välttämättä kaveri ei arvosta sinun juttujasi niin paljoa, että haluaisi tonnia investoida.. - oman
buddyfooni kirjoitti:
Osta sitten kaverille kanssa, ethän tee puhelimella mitään ilman juttukaveria! :)
Välttämättä kaveri ei arvosta sinun juttujasi niin paljoa, että haluaisi tonnia investoida..Ollaan kaverin kanssa jo kauan noiden hankintaa mietitty ja kun miettii kuinka hauskaa olis jutella sukeltaessa, niin kyllä siihen sen verran voi sijoittaa.
- nokka
eikö ne me huurteen
- mene
Ei mene, koska maskin sisällä kiertää ilma jatkuvasti.
- pajaa
mene kirjoitti:
Ei mene, koska maskin sisällä kiertää ilma jatkuvasti.
enpä tiedä miten hyvä idea moiseen on sokkona investoida. No jos pätäkkää riittää jne, niin mikäs siinä. Et nimittäin välttämättä dikkaa edes sukeltaa kokomaskilla, lisäksi veden alla ei loppujen lopuksi ole kovin paljoa juteltavaa, samat hommat hoituu hyvin käsimerkeilläkin. Jos joku vitsi on pakkko kertoa, niin sit vaan wetnotes tai perus sleitti käteen.
Muutenkaan noi puhelimet ei ole kovin hyviä, ainakaan ne mitä mä olen käyttänyt. Hetkihän siinä menee että edes oppii kunnolla kuulemaan mitä frendi puhuu. Hengitystekniikka siinä kyl kehittyy kun pitää miettiä miten puhaltelee. kuplien läpi puhe ei nimttäin kovin hienosti kuulu.
Jään alla ja varsinkin esim. ahtojäävallien alla kuuluvuus on aika heikko. Mun mielipide on se että noi on lähinnä ammattilaisten juttuja, joiden pitää huudella pintaan tietoja. Tai no joo. olishan sellanen kiva lelu, jos olis fyrkkaa. hehee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39926Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad36671- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26588- 25565
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30557Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17553Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17533