Olen ostamassa uutta dekkiä täältä http://www.overboard.biz/product_details.php?p=671 kuvan mukaisen dekin mutta en tajua noita mittoja kun mittasin oman vanhan dekin pituus: 79cm Leveys: 20cm ja toi netissä oleva on tosi pieni jos oikein ymmärrän miten dekki täytyy mitata ja jos ostaa liian ison niin ne renkaathan ovat siellä alla niin pienet että on vaikea skeitata tai liian isot niin pullottaa renkaat ulos dekin alta. Voisiko joku ystävällisesti auttaa olen vasta alkaja skeittaaja ja en ymmärrä oikein noista!
Uus dekki
kvd23xd
4
638
Vastaukset
- kvd23xd
Pitääkö muuten olla suojat päällä jos menee kisoihin ja jos ei niin nauretaanko jos menee suojat päällä.Tää on vähän noloo kysellä näitä mutta kysyn silti!
- kvd23xd
Siis ne erenkaat pullottaa ulos jos on pieni dekki ja isol taas käy niin et renkaat jää sinne alla liikaa
- hukassa?
Tuon linkin takaa löytyvän mitat on ilmoitettu tuumissa ja yksi tuuma on 2,54cm. Eli tuon dekin leveys on 19,685cm ja pituus 80,654cm.
- timpuroija
kun rakennus- tai kalustepiirustuksissa on maininta esim. R 500mm, tai H 2500mm. mitä nämä tarkoittavat: pituutta, leveyttä, korkeutta vai mitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on626765- 666618
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1445404Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504443En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204069Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53610- 373148
- 283083
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris692730Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta362233