Ikinä ei oo tämmöistä tunnetta ollut. MUTTA ei uskalla pyytää edes treffeille torjutuksi tulemisen pelossa, vaikka loistavasti kyseisen neidin kanssa juttuun tullaankin. Vakituinen työpaikka ja pieni työyhteisö, joten ei vaan pysty!!PRKL!!!
Ihastunut työkaveriin!!
vairus
41938
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ei ne naiset pure:) Ja kyllähän sä huomaat onko se sustakin kiinnostunut,sen näkee silmistä ja katseesta.. Mikset kysy;)Rohkeesti vaan,vai mikä estää ja voithan sä vihjailla,laittaa tekstaria tai muuta sellasta.
että ei haluaisi pilata hyvää työsuhdetta. Jos kerrot omista tunteista ja toinen osapuoli ei olekaan kiinnostunut, niin jatkossa samassa työpaikassa oleminen tuntuu varmasti kiusalliselta. Tosin ei tämäkään tilanne mitään herkkua ole, mutta näin mennään...toistaiseksi!
itellä on ihan sama tilanne!
No laitetaan vähän paremmaks,kahden vuoden seurustelu takana, mut tekee aivan törkeesti mieli mennä tekemään tuttavuutta!
On se vaikeeta jos vois otta askelia suuntaan niin sillähän se hoitus..