Pari sulkkiskurssia on takana ja pitäisi päästä useammin treenaamaan tekniikoita. En ole kauhean hyvä pelaaja, mutta en vasta-alkajakaan.
Tarvitsisin sulkkiskaverin, joka ennättäisi pelaamaan jonain arkipäivänä. Päivästä ja pelipaikasta riippuen ehdin toisinaan pelaamaan aikaisemminkin kuin vasta iltapäivällä/illalla.
Minulle kävisivät parhaiten yliopiston liikuntapaikat (esim. Kumpula) tai keskustan ja Haagan alueen pelipaikat.
Sulkkiskaveri Hki
4
1415
Vastaukset
- M31hki
Moi Katja!
Täällä olis sulkkiskaveri tarjolla.
Annatko s-postiosoite?- Katja
Olet ilmeisesti mies (nimimerkkisi perusteella)? Kokemukseni mukaan miehet ja naiset ovat aika harvoin saman tason pelaajia. Voidaan kyllä kokeilla.
Meilaa osoitteeseen [email protected] - elisa-88
Katja kirjoitti:
Olet ilmeisesti mies (nimimerkkisi perusteella)? Kokemukseni mukaan miehet ja naiset ovat aika harvoin saman tason pelaajia. Voidaan kyllä kokeilla.
Meilaa osoitteeseen [email protected]moi!
olen etsinyt myös sulisseuraa pääkaupunkiseudulta. muutin Espooseen tässä syksyllä opiskelemaan. itse olen pelannut ahkerasti vuoden ajan ja aika epäsäännöllisesti nuorempana.
katsoin helsingin yliopiston sivuilta että viikissä olisi joku niiden kenttä ainakin ja sinne pääsisi helposti täältä. kyllä muutkin kentät käy ja voin ottaa selvää miten niihin pääsee täältäpäin.
- h a r r a s t a j a
Olisin myös kiinnostunut pelikaverista 1-3 kertaa viikossa (Mies, 32). Sinun sukupuolella tai iällä ei ole merkitystä.
Olen pelannut nuorena aika paljon (myös kilpaillut), mutta ylipainon takia nyt kunto on todella surkea. Suhteellisen kevyttä peliseuraa siis etsin aluksi. Pelaan mieluiten aidolla sulalla. Mikä tahansa halli pk-seudulla on iltaisin mahdollinen.
Voin myös tarvittaessa antaa opastusta esim. lyöntitekniikassa.
xorah1001 @ jippii.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51765Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311242En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71930Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?104731Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38688Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93679- 19676