Sisäreisissäni, suunnilleen polvien kohdalla minulla on "läskipussit", joista ei tunnu pääsevän eroon millään. Harrastin ennen paljon liikuntaa ja muuten reiteni ovat melko lihaksikkaat, mitä nyt suht tasainen rasvakerros päällä.
Mikä voisi auttaa? Pitääkö johonkin kuppaukseen ruveta?
Mikä voisi auttaa? Pitääkö johonkin kuppaukseen ruveta?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Rasvaimu kai se on ainoa joka auttaa. Itselläni sama tilanne. Jumppaan, käyn salilla ja lenkillä, eli muuten ihan suht trimmissä olen, mutta ne polviläskit...siinä ne on ja pysyy :(
Yksilöllinen juttuhan tuo on keille se rasva minnekin kertyy. Toisilla se on vatsa, joillain kyljet, joillain lantio jne.
Jos on muutoin omasta mielestään tarpeeksi kireässä kunnossa eikä ylimääräistä rasvaa ole muualla niin rasvaimu on sitten paikallaan. Ei paljoa pitäisi maksaa ja hyvin yleinen kohta on tuo polven sisäsyrjä.
Useilla ihmisillä siinä sitä fläsää vaan on ja joutuisi vetämään rasvat todella alhaalle ennenkuin kyseinen paikka näyttäisi omaan silmään hyvälle. Onhan sitä tarjolla kaikenlaisia lymfahoitoja sun muita joilla olisi tarkoitus saada kuona-aineet kiertämään, mutta toimivin keino dietin lisäksi on rasvaimu.