Läskipussit polvien vieressä

Sisäreisissäni, suunnilleen polvien kohdalla minulla on "läskipussit", joista ei tunnu pääsevän eroon millään. Harrastin ennen paljon liikuntaa ja muuten reiteni ovat melko lihaksikkaat, mitä nyt suht tasainen rasvakerros päällä.

Mikä voisi auttaa? Pitääkö johonkin kuppaukseen ruveta?
2639
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Rasvaimu kai se on ainoa joka auttaa. Itselläni sama tilanne. Jumppaan, käyn salilla ja lenkillä, eli muuten ihan suht trimmissä olen, mutta ne polviläskit...siinä ne on ja pysyy :(

Äänestä

Yksilöllinen juttuhan tuo on keille se rasva minnekin kertyy. Toisilla se on vatsa, joillain kyljet, joillain lantio jne.

Jos on muutoin omasta mielestään tarpeeksi kireässä kunnossa eikä ylimääräistä rasvaa ole muualla niin rasvaimu on sitten paikallaan. Ei paljoa pitäisi maksaa ja hyvin yleinen kohta on tuo polven sisäsyrjä.

Useilla ihmisillä siinä sitä fläsää vaan on ja joutuisi vetämään rasvat todella alhaalle ennenkuin kyseinen paikka näyttäisi omaan silmään hyvälle. Onhan sitä tarjolla kaikenlaisia lymfahoitoja sun muita joilla olisi tarkoitus saada kuona-aineet kiertämään, mutta toimivin keino dietin lisäksi on rasvaimu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Läskireidet kirjoitti:

Sisäreisissäni, suunnilleen polvien kohdalla minulla on "läskipussit", joista ei tunnu pääsevän eroon millään. Harrastin ennen paljon liikuntaa ja muuten reiteni ovat melko lihaksikkaat, mitä nyt suht tasainen rasvakerros päällä.

Mikä voisi auttaa? Pitääkö johonkin kuppaukseen ruveta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu