Haluavat mahdolliselta kumppaniltaan ensisijaisesti persoonallisuutta, mielenkiintoisia mietteitä, tyylitajua (en puhu pelkästään ulkonäöllisestä), särmää ja muita henkisiä ominaisuuksia.
Tuntuu että ainakin täällä virtuaalimaailmassa olevien tekstien perusteella porukat etsivät sellaisia, joilla on mahdollisimman vähän em. ominaisuuksia.
Tuntuu että ainakin täällä virtuaalimaailmassa olevien tekstien perusteella porukat etsivät sellaisia, joilla on mahdollisimman vähän em. ominaisuuksia.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Paha kyllä noin 99% muista ihmisistä hakee lähinnä ihan muita arvoja, kuten "toimivaa seksiä", mitä sekään nyt sitten on.
Jotenkin hauska ajatus että haetaan kumppanilta kaikenlaisia toisarvoisia ominaisuuksia joita voi opetella kuka tahansa mutta luonteenpiirteillä joita kukaan harvemmin on valmis hiomaan ei ole juurikaan merkitystä...
Pitäisi ilmeisesti ymmärtää että pääsääntöisesti kumppani/rakastaja on se jolta saadaan seksiä ja sitten kaverit ne joitten kanssa tehdään kaikki muu. Harmi että olen näin kovapäinen...
Sitten kaikki on vaan tavallisia ja hakee tavallista kumppania.. Jos nyt jätetään ne seksinhakijat pois.
Vanhanaikaisia arvoja ei ole enää olemassa.
Esim. rehellisyyttä ei todellakaan arvosteta.
Se on paremminkin kuin joku kirosana..
Nää on vaan itsekkyyden markkinat,jossa kaupan lait pätevät.
Valitettavasti se nyt vaan on niin... että jopa täällä etsitään hyvää ulkonäköä. Itse olen paksuk(/n)ainen ( ei nyt kuiteskaa ihan muodoton... Ü) ja aika harvoin kukaan uskaltaa tulla juttelemaan. Kun jotain kautta siihen juttelemiseen joutuvat niin sitten kyllä ollaan melkein poikkeuksetta oltu vähintäänkin ystäviä ja tämä pätee molempiin sukupuoliin. Ja ne muut ominaisuudethan ei päälle päin näy.
minusta rehevä nainen on kaunis ja seksikäs!
Varmaan olen aika outo jätkä siinä mielessä, kun itse en paina kun 75 kiloa?
outoa ole, päinvastoin, aika monesti näyttää olevan, että itse "pieni" mies sietää ison naisen paremmin kuin isokokoinen mies. Havinto tehty 24n treffipalstan ihannekumppani-listoja seuraillen; 102kiloinen mies etsii korkeintaan kuuskymmentä kiloista naista, vaikka 85kiloisenkin rinnalla vielä 70kiloinen on ihan "pieni" nainen. En usko että palstoilla ilmoitetut kilot ja sentit on kovinkaan relevantteja totuuden kanssa.
paremmin uskon semmoista naista joka sanoo omaavansa massaa, kun sitä joka väittää olevansa 50 kiloinen.
ja yleensä rehevillä naisilla on arvot paremmin kohdillaan kun riukusäärillä.
Onhan meitä olemassa, onneksi sitä osaa myös viihtyä yksikseen kun on olemassa muutakin kuin seksiä ja futiksen seuraamista telkkarista :)
Olen etsinyt netistä seuraa ja löytänytkin.. koska varsinkin nuorena en ollut lähelläkään tavista ja livenä harvemmin tapaa erikoisia tyyppejä -tosin poikkeuksena muutama ystäväni =)
Eksentrisyys on vähentynyt vuosien mittaan ja nykyään tulee elettyä jopa normaalissa vuorokausirytmissä yleensä xD (Aikoinaan monta vuotta meni silloisen poikaystävän kanssa niin että nukuimme päivät ja valvoimme yöt.)
Mutta se on totta että kaikki poikkeavammat tyypit ovat jotenkin vähentyneet netistä ja luulen että suomi24.fi on melkein viimeinen paikka etsiskellä sellaisia. Laittakaa omannäköinen ilmoitus deittinetiin mieluummin .. sieltä olen löytänyt ystäviä ja säpinätkin ovat monta kertaa sieltä alkaneet =D
on suositiukseni.. sieltä kyllä löytyy halukkaita seurustelukumppaneita!
tuli mullekkin seurustelu pyyntöjä ulkomaita myöten, mutta ei oikeen viitsinyt sinne asti lähteä. Tulihan sitä suomenkin kamaralla pidettyä hauskaa mutta ei löytynyt sitä joka olisi saanut rakastumaan. Olisi pitänyt varmaan jatkaa etsimistä siellä pitempään niin olisi tärpännyt.
... vaan saadaan toinen! Minäenergia kannattaa säästelemättä tuhlata itseensä - joku huomaa sen erikoisuuden sinussa, mitä muissa ei ole - hänen mielestään. APUA!
mitä tarkoitat?