Pappi saarnassaan julisti, kuinka luontokkin julistaa Jumalan suuruutta ja kuinka sen voi nähdä jopa ruohossa ,kun se saarnaa elämää.
Maanantaina pikku poika käveli papin talon ohitse ja huomasi papin leikkaavan ruohomattoa ja sanoi papille, että miksi pappi lyhentää saarnoja.
Eli siinä työmiehelle taas pohtimista, kun on ehkä jo jalka traumasta päässyt, toivotaan ainakin
Kesä on tullut ja nyt illalla papin poika laulaa Ruotsin puolesta euroviisuissa, ehkä huonolla menestyksellä, mutta siinähän sitä on yksi miete taas palstalle, tosin tuo Salo nimi ei ole hänellä missään yhteydessä suomalaisuuteen, vaan svenne on vain nyt ottanut tuollasen nimen, joka myös on Katriineholmin ystävyys kaupungin nimi, meinaan Salo.
Et hyvät illan jatkot lähden tästä kohta konferensiin, joka tällä kertaa on ruottalaisten helareiden järjestämä ja viettävät 100- vuotis juhlia tän viikon lopun aikana.
Ensi viikolla sit juhlitaan suomalaisten helareiden konferenssissa, joten juhlat senkun paranee.
Hiukan kevennystä työmiehillekin
frihet
2
147
Vastaukset
- Peku `
Ketäs työmiehiä Frizzy tarkoitat ja mikä kevennys?
työmies2:lla on?
Tai älä sittenkään vastaa, Risto.
En oikeastaan haluakkaan kuulla. Mä vastaan tähän vaan nyt siksi, koska yhden kerran kirjoitit tänne että oot rukoillut mun puolesta.
Sehän on hyvä asia. Harmi, että en kerennyt lukemaan niitä, kun oot näköjään poistanut ne kaikki.
Ja sitten kirjoitit että oot yrittänyt soittaa mulle.
Mulla on ollut vähän toi rytmi sekaisin, ja oon sen takia laittanut puhelimen kokonaan pois päältä. On pitänyt nukkua.
Mutta nyt se toimii taas.
Soittele!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541718- 171623
- 821403
- 1741386
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3061332- 201268
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98985Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61958Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33933- 349854