Kävelin tänään

Näit minut mutta et tunnistanut. Ehkä parempi niin
31498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

verhot kiinni
maailmalta

enkä enää näe
selvästi surultani

pettynyt sydän
avautui turhaan

Äänestä

Näen sinut muiden innostuneessa pään heilahduksessa, mutta en tuntisi, jos tulisit vastaan. Niin kuin silloin ainokaisen kerran, en koskaan tiedä olitko se sinä. Et tehnyt elettäkään, että tuntisit.

Ehkä parempi niin. Ei lisää surua.

Äänestä

kun tavataan. Lisäsit kiireesti, että sinusta olisi mukavaa vaihtaa kuulumisiakin.

Kun sitten sattumalta näimme ja minä tervehdin sinua, katsoit minua kiusaantuneena ja kun käännyin katsomaan sinua uudelleen, olit painanut pään käsiisi ja pyöritit päätäsi vaivaantuneen näköisenä. Mukava tietää, että sinäkin ajattelet meitä lämmöllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ohitsesi kirjoitti:

Näit minut mutta et tunnistanut. Ehkä parempi niin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu