millaista on olla mies.

oon ite nykyjään alkanu yhä enemmä miettii tota. Nykyjään tuntuu että kaikkialla missä käy niin miehiä mollataan, sanotaan että miehet aattelee vaan alapäällään ja että naisilla menee nin huonosti missä on tasa-arvo.jos juttelen naisten kaa kaupassa baarissa tms. niin tuntuu aina siltä että mä teen väärin kun näytän että olen kiinnostunu naisesta, mulle tulee sellainen pummaavan koiran tunne, vaikee selittää. aivan niinku multa vaan vaadittas että ole nyt kiinnostunu ja rakastava hellä, älä ole niinku noi muut miehet. tuntuu aivan niinku kuulusin johonki huonompaan sukupuoleen, että miehet on pahoja kun niitä kiinnostaa naiset.Naisilla menee musta tosi hyvin nykyjään. Naiset saa heti aina seuraa, naisille ollaan ystävällisiä, naiset saa haukkua miehiä mut jos mies sanoo jotain naisesta niin se on heti automaattisesti pahis tai omahyväne jätkä tai "miesten mies"

Oon ite umpiromantikko, tykkäisin oikeasti olla jonku naisen kans esim rannalla tai katella hyviä elokuvia, tehdä yhessä kaikkea. mut jos oikeasti sanon että haluaisin koko naisen enkä pelkästään alapäätä niin mua ei usko kukaan, kaikki rupea heti ajatteleen että toi esittää vaan että pääsee sänkyyn...miesten itsemurhan suurin syy on että ihmiset ei kunnioita, naisilla taas ettei oo ystäviä. mutta onko enää miehen mitn järkeä seurustella tai ajatella naisia jos naiset ei kunnioita miestä? en mä ainakaan halua olla mikää koira naiselle. mä haluisin olla se joka tuo lahjoja ruusuja sellainen joka voi piristää naista, vietellä itelle :D sellainen että se nainen vois ajatella musta: että mitähän se tänään mulle keksii, sillee että saisin olla mies naiselle.

Siksi mää oon nykyjää ennemmin mun kavereiden kanssa, mä tunnen hyvin jätkät ja ymmärrän niitä. ne ei jätä, ne luottaa muhun, ne tietää mut. ja naiset jättää miehet nykyjään aivan tyhmistä syistä, esimerkiksi jos vaikka sängyssä ei toimi ni sanotaan mä haluun toisen miehen, en pysty oleen kun en saa kunnon seksiä.. totta on varmasti sellasia miehiäki, mutta eikö se jos rakastaa jotaki ihmistä ni eikö sillon pitäs kestää ne huonotki puolet? ja jos suhde on vaan vaatimista eikä antamista ni onko siinä enää mitn mukavaa? jos miehen pitää vaan naisen säännöillä ja kriteereillä tuoda lahjoja eikä sen takia että haluis todella ni...ja naiset tuntuu kadehtivan sitäkin kun miehillä on hyvä kaveruus suhde,tunnen pariki naista, mun kavereiden eukkoja, niin tuntuu heti että olen paha kun tuun kaverilla käymään ja juttelen jätkie juttuja? ehkä mä oon väärässä, ehkä mulla on paska tuuri ollu tms.ehkä mä oon sovinisti ku kirjotan näin mut ny on pakko päästää ulos.... Mä haluaisin jonku jonka kanssa viettää LOPPUELÄMÄ... jos saan joskus lapsia niin kyllä mä haluan että mun lapsilla on isä ja äiti yhdessä,ei tee lapselle hyvää että vanhemmat on eronneet. mä haluan koko naisen, en tosiaan pelkkää ALAPÄÄTÄ. on pennusta asti niin iskostettu joka tavalla mieleen että miehen halut naiseen on pahoja ja itsekkäitä. johan sitä sai nuorena kuulla että naisen ei ole pakko suostua mihinkää mihin mies pyytää sängyssä, mutta miehen on suostuttava kaikkeen mihin nainen haluaa. naisille annetaan hirveät oppi tunnit kaikesta että varo miehiä, mutta miehet, also known as dogs ja itsekkäät kaljamahaset jotka vaan ryyppää hakkaa vaimojasa joutaa pärjätä ite...sigh joka tapauksessa mun näkemys miehen elämään.
142192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mutta älähän huoli, kovin nuori vielä oletkin. Paljon (=liikaa) ajatuksesi pyörivät vain naisten ympäri, se tekee sinusta heikon. Yrität liikaa, ja aivan väärää asiaa.

Koetappas ajatella yhtä tiiviisti opiskelujasi, ja vaikkapa keskittyä luomaan uraa joksikin aikaa, niin huomaat ettei sinulla moisia ongelmia ole laisinkaan. Parisuhde ei ole itseisarvo, joka hankitaan väkipakolla ehdointahdoin helpottamaan omaa oloa, vaan sellainen, jonka sitten löytää, kun on ensin selvittänyt edes itselleen, millaisista asioista itse pitää, mihin haluaa suuntautua, ja mitä tehdä, missä menestyä. Samanhenkinen seura siinä vaiheessa helpottaa kovasti pariutumista, ja se tapahtuneekin ilman paineita ja luonnostaan.

Jos elämä on sitä että hengataan kavereiden kanssa, ja haaveillaan läheisriippuvaisuudesta, niin perseelleen menee. Jokainen on itse oman onnensa seppä, ja onni lähtee itsestä, toisen kautta ei voi elää. Se toinen on kiva lisä sinun muutenkin onnistuneeseen elämään, mutta älä rakenna sitä toisen varaan. Opettele seisomaan omilla jaloillasi.

Sitten tuohon kunnioitukseen, sanoit etteivät naiset kunnioita miehiä enää. Suurin osin totta.
Tiedätkö mistä se johtuu. Siitä että kunnioitus ANSAITAAN. Sitä ei saa lahjaksi, eikä kaupasta ostamalla. Ei käskemällä. Ei komentamalla. Sen eteen joutuu tekemään T Ö I T Ä. Mutta halutessaan sen voi saada omakseen kuka vaan. Ja fiksuimmat saavatkin.

Tuosta lahjojen kantamisesta???? yltiö romantikasta???? yök yök.........
-ihan väärät aseet. -Noilla ei kunnioitusta ansaita. Pienissä määrissä se on kiva, mutta vain ja vasta silloin kun KUNNIOITUS ON JO ANTAITTU muilla avuilla, ja se tulee todellakin juuri siltä OIKEALTA ihmiseltä, mutta luota minuun Sinulla on miljardeja mahdollisuuksia osua täysin väärään ihmisen, ja tyrkyttää sitä romantiikkaa ennen aikojasi, ja silloin se saa vain inhoreaktion aikaiseksi.

Kukat ovat ihania kun ne tulevat oikealta ihmiseltä, mutta todella kiusallisia kun väärältä.

Äänestä
  • tyypillinen naisen teksti asiaan. Kyllä naisilla ilmeisesti puuttuu jotain aivoista. Tai jotenkin naiset ovat miehiä tyhmempiä. Ei voi mitään. Nämä tällaiset samasta muotista tulevat naisten vastaustekstit kertovat omaa karua tarinaansa: Naiset on vaan niin tyhmiä, etteivät tajua vittuakaan siitä, mitä elämässä oikeasti tapahtuu.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    tyypillinen naisen teksti asiaan. Kyllä naisilla ilmeisesti puuttuu jotain aivoista. Tai jotenkin naiset ovat miehiä tyhmempiä. Ei voi mitään. Nämä tällaiset samasta muotista tulevat naisten vastaustekstit kertovat omaa karua tarinaansa: Naiset on vaan niin tyhmiä, etteivät tajua vittuakaan siitä, mitä elämässä oikeasti tapahtuu.

    Jos et kerta tajuu naisen maailmaa.

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    tyypillinen naisen teksti asiaan. Kyllä naisilla ilmeisesti puuttuu jotain aivoista. Tai jotenkin naiset ovat miehiä tyhmempiä. Ei voi mitään. Nämä tällaiset samasta muotista tulevat naisten vastaustekstit kertovat omaa karua tarinaansa: Naiset on vaan niin tyhmiä, etteivät tajua vittuakaan siitä, mitä elämässä oikeasti tapahtuu.

    Et kun naiset ei haluu hyppiä sun pillis mukaan niin ne on heti tyhmiä?

    Oli muuten harvinaisen järkevä teksti, mutta eihän pelkällä munallaan ajatteleva mies sitä pysty käsittämään.

    Äänestä

Tulet huomaamaan vuosien saatossa, että naisten moraali ja oikeustaju sekä kyky hahmottaa laajempia kokonaisuuksia ei ole kehittynyt niin hyvin kuin miehillä. Koko Suomalainen sosiaalipolitiikka tuntuu nykyään olevan naisten hallussa, joten erityisesti miehet ovat verotuksessa junailtu suurimmiksi nettomaksajiksi, ja mahdollistavat siten sosiaalituen kautta monille, erityisesti yh-naisille ja sosiaalitanttojen suosiossa oleville ryhmille viettää "itsenäistä elämää" ilman työllä ansaittuja rahoja.

Yleisiä terveyspalveluita käyttävät ja kuormittavat naiset ylivoimaisesti eniten, jostain syystä tällaisia tilastoja ei vain tietyistä syistä johtuen julkaista koskaan.
Miehet kun yleensä välttelevät lääkäreitä kuin ruttoa ja kuolevat mieluummin saappaat jalassa.

Eli kannattaa olla ylpeä siitä, että miehet täällä kaikki perusrakenteet ovat tehneet, ja tekevät edelleen. Naiset ovat vähän kuin parasiitteja, jotka ilmestyvät aina sen jälkeen kun kaikki on saatu rakennettua valmiiksi.

Kaikissa maissa, jossa tällaista sosiaalidemokraattista tulonsiirtoa on harjoitettu, on muodostunut sitten näitä kaikenlaisia naisasialiikkeitä, joka on sikäli paradoksaalista koska juuri se pääasiassa miesten aikaansaama hyvinvointi on tämän mahdollistanut, vai onko joku kuullut että jossain Afikan valtiossa olisi vastaavaa?

Taitaa kirjoittelu mennä vähän yleismaailmalliseksi, mutta pointti on, että nykyään naisilla on noussut vähän pissa päähän, eivätkä oikein käsitä että ketkä tämän maan ovat rakentaneet.
Joten alä ala missään nimessä nöyristelemään naisten takia, siihen ei ole mitään aihetta.

Äänestä
  • AP, luepa vaikka tuo mies-28 kirjoitus, ja mieti millaista on sitten olla nainen. Kun "prinssit" ovat mies28-tasoa.

    Ei ole elämä helppoa meilläkään.

    Naisen tekee haavoittuvaksi elämän uudistamistehtävä: nainen kantaa, synnyttää, hoivaa ja kasvattaa lapset. Koska valtaosa naisista joutuu tämän tekemään ilman miestä (ne katoaa aina jonnekin; välttelevät suoraa vastuutansa), niin yhteiskunta on alkanut ottaa tästä enemmän vastuuta - ovathan lapset yhteiskunnan jatkumisen ehdoton edellytys. Totta: raskaus, synnytys ja lasten hoito ja kasvatus eli naiset ja lapset heidän helmoissaan "kuluttavat".

    Äänestä

  • naisenkaan osa niin ruusuisen kirjoitti:

    AP, luepa vaikka tuo mies-28 kirjoitus, ja mieti millaista on sitten olla nainen. Kun "prinssit" ovat mies28-tasoa.

    Ei ole elämä helppoa meilläkään.

    Naisen tekee haavoittuvaksi elämän uudistamistehtävä: nainen kantaa, synnyttää, hoivaa ja kasvattaa lapset. Koska valtaosa naisista joutuu tämän tekemään ilman miestä (ne katoaa aina jonnekin; välttelevät suoraa vastuutansa), niin yhteiskunta on alkanut ottaa tästä enemmän vastuuta - ovathan lapset yhteiskunnan jatkumisen ehdoton edellytys. Totta: raskaus, synnytys ja lasten hoito ja kasvatus eli naiset ja lapset heidän helmoissaan "kuluttavat".

    pakottaa naiset synnyttämään lapsia? Sehän on jokaisen naisen oma halu ja valinta. Jos se on ikävää ja raskasta, ei kannata lapsia hankkia, maailmassa on muuytenkin liikaa ihmisiä.

    Miehiltä ei kysellä, haluavatko maksaa kaiken.

    Äänestä

  • fgrtg kirjoitti:

    pakottaa naiset synnyttämään lapsia? Sehän on jokaisen naisen oma halu ja valinta. Jos se on ikävää ja raskasta, ei kannata lapsia hankkia, maailmassa on muuytenkin liikaa ihmisiä.

    Miehiltä ei kysellä, haluavatko maksaa kaiken.

    eihän kukaan pakota, tyhmä. ja kyllähän nyt on jo nähtävissä voimakas trendi, että lapsia syntyy yhä vähemmän - eli nyt jo ollaan huolissaan siitä, että niitä tulevaisuuden veronmaksajia ei ole

    Äänestä

  • Heh, hyvä läppä Mies 28. Sillä eihän kukaan voi olla näin tyhmä, että ajattelisi näin?

    Ja muuten, on aika typerää vältellä lääkäriä kuin ruttoa. Jos koen olevani kovasti sairas, haluan siihen lääkkeitä, ei ole mitään järkeä vitkutta sairautta, jos hoitokeino on. Kyllä minä haluan ainakin käydä ottattamassa säännöllisin väliajoin papa-testit sekä tarkistuttaa asiat tuolla alakerrassa. Sillä tiedäthän sen, että on myöhästä kyykistyä, kun paskat on jo housussa!

    Ja sinulle mies21, älä masennu, vaikka maailma joskus murjookin. Olen muuten huomannut saman asian joissain kavereideni poikakavereissa, jos on käymässä tms, niin naama on kuin norsn vitulla. Kyllä ihmisellä saa ja pitääkin olla myös omaa elämää ja omia ystäviä sen parisuhteen lisäksi. Ja jos mun jutut ei kiinnosta, niin sitä ei tarvitse näyttää. Eihän kaikista tarvii tykätä, mutta kohteliaisuus on ihan kiva juttu. Miksi tehdä asioista vaikeampia omalla huonolla käytöksellään.

    Kyllä sä löydät sen naisen, jonka kanssa kolahtaa, olet vain avoimena maailmalle ja kaikelle uudelle. Lopuksi halusin siteerata Rainer Frimanin Virta vie, virta tuo-kappaletta, mutta en muista sanoja. (Sen piti kuvastaa elämän ennalta arvaamattomuutta, heh, salainen fiksaationihan ovat suomi-iskelmät, niin hyvät kuin huonotkin.) Joo, alkaa tuleen nyt niin levotonta juttua, että nukkumaan!

    Äänestä

  • fgrtg kirjoitti:

    pakottaa naiset synnyttämään lapsia? Sehän on jokaisen naisen oma halu ja valinta. Jos se on ikävää ja raskasta, ei kannata lapsia hankkia, maailmassa on muuytenkin liikaa ihmisiä.

    Miehiltä ei kysellä, haluavatko maksaa kaiken.

    Miksi maailmaan synnytetään vielä enemmän ihmisiä?

    Lapset tekee kaiken vaan vaikeemmaks ja kun suhteet ei tänä päivänä kestä niin lapset kärsii ja niistä tulee huligaaneja.

    Äänestä

vielä paljon mitään.

Äänestä

Ainakin alussa, kun kumpikaan ei tunne toista ja luottaminenkin voi olla vaikeaa. Kyllä se siitä sitten iloksi muuttuu oikean ihmisen kanssa.

"Nykyjään tuntuu että kaikkialla missä käy niin miehiä mollataan, sanotaan että miehet aattelee vaan alapäällään ja että naisilla menee nin huonosti missä on tasa-arvo."

Se on totta, että ihmiset ovat nykyään itsenäisempiä (sekä miehet että naiset) ja Suomi-filmeistä tuttuun tanssilavaromantiikkaan on vaikea törmätä. Mies ei vie, eikä nainen vikise. Elämä on nykyään pitkälti jatkuvaa kilpailua ja aika harva osaa rentoutua missään.

Luulen, että ongelmasi korjaantuu oikean naisen kohdalla. Tapahtui se sitten vuoden tai kahdenkymmenen päästä. Parikymppisenä ehkä tuntuu, että kaikki kokemukset pitäisi saada nyt ja heti. Epävarmuus vielä sekoittaa mieltä.

Äänestä

Älä hae sisältöä elämääsi naisista tai naisesta. Sisältöä miehen elämään tuovat harrastukset ja kaverit.

Älä koskaan yritä muuttua naisen mielen mukaiseksi. (Voi kun tuo naapurin Pekka pukeutuu hyvin, etkö sinäkin voisi joskus tuoda kukkia jne...) Tämä on loputon suo, löydä oma tiesi.

Naiset ovat erilaisia kuin miehet. Kun tämän tosiseikan on valmis hyväksymään on elämä paljon helpompaa.

Äänestä

Enpä juurikaan ihmettele mietteitäsi.

Kas juttu menee näin; Jos katsot minihameisen naisen perään saat paheksuvia katseita lähistön naisilta koska ajattelet selvästi alapäälläsi. Jos et katso, olet automaattisesti homo. Mitään ristiriitaa ei kuitenkaan ole.

Jo aikoja sitten naiset tekivät selväksi, etteivät suinkaan laittaudu seksikkäiksi siksi, että heitä katsottaisiin varsinkaan miehet katsoisivat, vaan he laittautuvat vain ja ainoastaan itsensä vuoksi. Näin todisti moni korkeasti koulutettu nainen mediassa tuossa 70-80 luvuilla ja myöhemminkin.

Sinulla on iästäsi johtuen vielä kauniita ja romanttisia kuvitelmia puhtaasta, molemminpuolisesta rakkaudesta ja niin on hyvä. Samaa on kuvitellut ja asiasta haaveillut jokainen mies ollessaan poikanen, se kuuluu kehitykseen eikä ole pahasta.

Parinkymmenen vuoden päästä turhat haihattelut ovat karisseet kun takanasi on yksi tai useampi "vakava" suhde ja pääset kiinni reaalimaailmaan ja sen ilmiöihin. Ne eivät ole kauniita asioita mutta rujoudessaan totuus on kuitenkin puhtaampi kun sen oivaltaa, romantiikkaa siinä ei ole kuin keinotekoisesti tuotettuna; Kynttilänvaloa ja hymistelyä molempien mielet täynnä valheita ja vehkeilyä.

Terve mies ajattelee aina ensisijaisesti alapäällään. Joku varmasti väittää vastaan mutta valehtelee tahallaan tai tahtomattaan. Kun mies tapaa naisen ja ihastuu vaikkapa kerralla niin viimeistään kahdentoista sekunnin päästä hän ryhtyy pohtimaan vähintään erotiikkaa ellei peräti seksiä.

Oltuaan noin vuoden saman naisen kanssa alapää saa välipäiviä mietteistään mutta pysyy valppaana vieraiden suhteen.

Jos mies ei ajattelisi alapäällään vaan olisi yhtä haluton seksiin kuin on vakisuhteessa elävä, noin neli-viisikymppinen nainen ei ainoatakaan liittoa solmittaisi sillä ainoa syy miehen ryhtyä suhteeseen on seksi. Tätä pyritään hämärtämään tarinoimalla mielikuvitusmiehistä, jonkinlaisista kotivaloista jotka eivät piittaa seksistä vaan haluavat ottaa naisen puolisokseen vain siksi, että voivat tätä hemmotella ja palvoa sekä toteuttaa kaikki tolkuttomat toiveet ja opetella hiljakseen apotiksi.

Muutama neuvo joita ei tarvitse noudattaa mutta jotka huomaat tosiksi tuonnempana elämässä:

Älä hylkää kavereitasi.
Kun löydät itsellesi sopivan naisen niin tämä aloittaa välittömästi uupumattoman aherruksen vieroittaakseen sinut heistä. Nainen haluaa itse valita sinulle sopivat kaverit eivätkä ne ole häävejä.

Älä pyri olemaan muuta kuin mies.
Mies ajattelee seksiä lähes jatkuvasti eikä sitä tarvitse tukahduttaa koska se on aivan luonnollista... paitsi naisten mielestä. Anna naisten pitää omat mielipiteensä ja pidä sinä omasi, siten tasa-arvo toteutuu...paitsi naisten mielestä. Vaikka mies ajatteleekin seksiä lähes tauotta ei se tarkoita, että pitäisi sen perässä juosta kieli vyön alla tai korostaa sitä käytöksessään. Ole vain tavallinen mies ja käytä tilaisuudet hyväksesi. Niitä ehtii tulla kohdallesi vielä.

Älä ala kotivaloksi.
Tämä on tärkeää sillä vaikka joka tuutista toitotetaan pehmoilua ja muuta pelleilyä niin toitotusten takana eivät ole normaalit naiset vaan kaikenmaailman vihreät lepakot ja muut elämässään pahoin itsensä pettäneet turilaat. Pehmyt kotivalo joutuu takuuvarmasti vaikeuksiin ja elää kurjan elämänsä haisevien tossujen puristuksessa kiroten päivää jolloin luopui sukupuolestaan kuvitellen siten miellyttävänsä naista ja saadakseen välillä sääliseksiä.

Kaikkein helpoin ja tärkein neuvoni on yksinkertainen: Pysy miehenä ja täytä roolisi vaatimukset jotka ovat kirjattuna perimääsi. Näin toimien voit olla varma, että kunnian kukko laulaa elämässäsi jos ei aina niin ainakin silloin tällöin. Kotivalolla ei kunniaa ole koskaan ollutkaan.

Voisin kirjoittaa kirjan aiheesta mutta jääkööt nyt muutamaan riviin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies 21v kirjoitti:

oon ite nykyjään alkanu yhä enemmä miettii tota. Nykyjään tuntuu että kaikkialla missä käy niin miehiä mollataan, sanotaan että miehet aattelee vaan alapäällään ja että naisilla menee nin huonosti missä on tasa-arvo.jos juttelen naisten kaa kaupassa baarissa tms. niin tuntuu aina siltä että mä teen väärin kun näytän että olen kiinnostunu naisesta, mulle tulee sellainen pummaavan koiran tunne, vaikee selittää. aivan niinku multa vaan vaadittas että ole nyt kiinnostunu ja rakastava hellä, älä ole niinku noi muut miehet. tuntuu aivan niinku kuulusin johonki huonompaan sukupuoleen, että miehet on pahoja kun niitä kiinnostaa naiset.Naisilla menee musta tosi hyvin nykyjään. Naiset saa heti aina seuraa, naisille ollaan ystävällisiä, naiset saa haukkua miehiä mut jos mies sanoo jotain naisesta niin se on heti automaattisesti pahis tai omahyväne jätkä tai "miesten mies"

Oon ite umpiromantikko, tykkäisin oikeasti olla jonku naisen kans esim rannalla tai katella hyviä elokuvia, tehdä yhessä kaikkea. mut jos oikeasti sanon että haluaisin koko naisen enkä pelkästään alapäätä niin mua ei usko kukaan, kaikki rupea heti ajatteleen että toi esittää vaan että pääsee sänkyyn...miesten itsemurhan suurin syy on että ihmiset ei kunnioita, naisilla taas ettei oo ystäviä. mutta onko enää miehen mitn järkeä seurustella tai ajatella naisia jos naiset ei kunnioita miestä? en mä ainakaan halua olla mikää koira naiselle. mä haluisin olla se joka tuo lahjoja ruusuja sellainen joka voi piristää naista, vietellä itelle :D sellainen että se nainen vois ajatella musta: että mitähän se tänään mulle keksii, sillee että saisin olla mies naiselle.

Siksi mää oon nykyjää ennemmin mun kavereiden kanssa, mä tunnen hyvin jätkät ja ymmärrän niitä. ne ei jätä, ne luottaa muhun, ne tietää mut. ja naiset jättää miehet nykyjään aivan tyhmistä syistä, esimerkiksi jos vaikka sängyssä ei toimi ni sanotaan mä haluun toisen miehen, en pysty oleen kun en saa kunnon seksiä.. totta on varmasti sellasia miehiäki, mutta eikö se jos rakastaa jotaki ihmistä ni eikö sillon pitäs kestää ne huonotki puolet? ja jos suhde on vaan vaatimista eikä antamista ni onko siinä enää mitn mukavaa? jos miehen pitää vaan naisen säännöillä ja kriteereillä tuoda lahjoja eikä sen takia että haluis todella ni...ja naiset tuntuu kadehtivan sitäkin kun miehillä on hyvä kaveruus suhde,tunnen pariki naista, mun kavereiden eukkoja, niin tuntuu heti että olen paha kun tuun kaverilla käymään ja juttelen jätkie juttuja? ehkä mä oon väärässä, ehkä mulla on paska tuuri ollu tms.ehkä mä oon sovinisti ku kirjotan näin mut ny on pakko päästää ulos.... Mä haluaisin jonku jonka kanssa viettää LOPPUELÄMÄ... jos saan joskus lapsia niin kyllä mä haluan että mun lapsilla on isä ja äiti yhdessä,ei tee lapselle hyvää että vanhemmat on eronneet. mä haluan koko naisen, en tosiaan pelkkää ALAPÄÄTÄ. on pennusta asti niin iskostettu joka tavalla mieleen että miehen halut naiseen on pahoja ja itsekkäitä. johan sitä sai nuorena kuulla että naisen ei ole pakko suostua mihinkää mihin mies pyytää sängyssä, mutta miehen on suostuttava kaikkeen mihin nainen haluaa. naisille annetaan hirveät oppi tunnit kaikesta että varo miehiä, mutta miehet, also known as dogs ja itsekkäät kaljamahaset jotka vaan ryyppää hakkaa vaimojasa joutaa pärjätä ite...sigh joka tapauksessa mun näkemys miehen elämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu