MM-Lätkä Liiisaaa

Elikkä päättyneiden MM-kisojen pelikatkoilla soi usein pätkä sellaisesta kappaleesta jossa aksenttia käyttäen toistettiin "LIISSSAAA, LIIISSSAAA.." Ei kukaan sattuisi tietämään kyseisen kappaleen nimeä ja/tai esittäjää?
1181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eläkeläisten liisäää liiisää humppaa, eli Eläkeläiset - Humppaukaasi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Liiisaa-fani kirjoitti:

Elikkä päättyneiden MM-kisojen pelikatkoilla soi usein pätkä sellaisesta kappaleesta jossa aksenttia käyttäen toistettiin "LIISSSAAA, LIIISSSAAA.." Ei kukaan sattuisi tietämään kyseisen kappaleen nimeä ja/tai esittäjää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu