Spice Girls tekee comebackin... FOR REAL

Mun Buudi näyttää ihan himo...

Spice Girls tekee paluun!
20.05.2007 11:20

Spice Girlsien paluusta on huhuttu jo vuosia, mutta nyt comebackista on todellista näyttöä. Tyttöviisikko on kaikessa hiljaisuudessa käynyt levytysstudiolla nauhoittamassa uutta materiaalia.

Maustetytöt haluavat tehdä näyttävän comebackin ja suunnittelevat tulevansa takaisin hittilistoille ryminällä ensi jouluna. News of the World - lehti bongasi ex-spaissarit Geri Halliwellin ja Emma Buntonin levytyspuuhista Brightonista tällä viikolla.

- Tämä on ilmiömäinen uutinen, tytöt ovat todella innoissaan, lähipiiristä kerrotaan.

Emman ja Gerin kerrotaan käyttäytyneen levytysstudiossa kuin pienet lapset. He olivat täysin sekaisin yhteistyöstä ja nauroivat ja iloitsivat kuin vanhoina hyvinä Spice Girls -aikoina.

Myös Spice Girls - comebackin julkisuudessa useaan otteeseen kieltäneen Melanie C :n uskotaan olleen paikalla levytyssessioissa. Victorian ja Melanie B :n odotetaan lentävän Los Angelesista levytyspuuhiin muutaman viikon sisällä.

Spice Girls nousi maailmanmaineeseen ensisinglellään Wannabe vuonna 1996. Bändi kutistui nelihenkiseksi vuonna 1998, kun Geri Halliwell jätti bändin. Nelihenkisenä bändi ei enää yltänyt entiseen menestykseensä ja maustetytöt laittoivat pillit pussiin lopullisesti vuonna 2001.

(MTV3)

3

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Baby come back

        Ikävä noita aikoja... Kivaa, että tulevat takaisin. Ainakin säveltäjät ja tuottajat ovat kuulemma samoja kuin alkuaikoina, joten musiikki ilmeisesti tulee olemaan sitä vanhaa kunnon poppia eikä mitään r´n´b yritystä niinkuin 3. albumilla.


      • DISAPPOINTMENT
        Baby come back kirjoitti:

        Ikävä noita aikoja... Kivaa, että tulevat takaisin. Ainakin säveltäjät ja tuottajat ovat kuulemma samoja kuin alkuaikoina, joten musiikki ilmeisesti tulee olemaan sitä vanhaa kunnon poppia eikä mitään r´n´b yritystä niinkuin 3. albumilla.

        mutta eivät he tule takaisin...yrittävät ehkä,mutta yritykseksi se jää.Heillä ei ollut kykyjä,saati sitten muuntautumiskykyjä...heillä ei vain ollut mitään tekemistä musiikin kanssa...

        Shit happens...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      19
      6015
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      86
      5644
    3. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      99
      3639
    4. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      125
      3634
    5. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      123
      1386
    6. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      57
      1327
    7. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      130
      1252
    8. Hei kuule nainen

      Seuraavan kerran kun nähdään, puhu minulle jooko! Näin toivoo mies
      Ikävä
      38
      1049
    9. Mitä puuhailet nyt ystävänpäivänä

      nainen, kun et ole mun kanssa?
      Ikävä
      45
      1043
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      26
      1019
    Aihe