Spice Girls tekee comebackin... FOR REAL

Mun Buudi näyttää ihan himo...

Spice Girls tekee paluun!
20.05.2007 11:20

Spice Girlsien paluusta on huhuttu jo vuosia, mutta nyt comebackista on todellista näyttöä. Tyttöviisikko on kaikessa hiljaisuudessa käynyt levytysstudiolla nauhoittamassa uutta materiaalia.

Maustetytöt haluavat tehdä näyttävän comebackin ja suunnittelevat tulevansa takaisin hittilistoille ryminällä ensi jouluna. News of the World - lehti bongasi ex-spaissarit Geri Halliwellin ja Emma Buntonin levytyspuuhista Brightonista tällä viikolla.

- Tämä on ilmiömäinen uutinen, tytöt ovat todella innoissaan, lähipiiristä kerrotaan.

Emman ja Gerin kerrotaan käyttäytyneen levytysstudiossa kuin pienet lapset. He olivat täysin sekaisin yhteistyöstä ja nauroivat ja iloitsivat kuin vanhoina hyvinä Spice Girls -aikoina.

Myös Spice Girls - comebackin julkisuudessa useaan otteeseen kieltäneen Melanie C :n uskotaan olleen paikalla levytyssessioissa. Victorian ja Melanie B :n odotetaan lentävän Los Angelesista levytyspuuhiin muutaman viikon sisällä.

Spice Girls nousi maailmanmaineeseen ensisinglellään Wannabe vuonna 1996. Bändi kutistui nelihenkiseksi vuonna 1998, kun Geri Halliwell jätti bändin. Nelihenkisenä bändi ei enää yltänyt entiseen menestykseensä ja maustetytöt laittoivat pillit pussiin lopullisesti vuonna 2001.

(MTV3)

3

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Baby come back

        Ikävä noita aikoja... Kivaa, että tulevat takaisin. Ainakin säveltäjät ja tuottajat ovat kuulemma samoja kuin alkuaikoina, joten musiikki ilmeisesti tulee olemaan sitä vanhaa kunnon poppia eikä mitään r´n´b yritystä niinkuin 3. albumilla.


      • DISAPPOINTMENT
        Baby come back kirjoitti:

        Ikävä noita aikoja... Kivaa, että tulevat takaisin. Ainakin säveltäjät ja tuottajat ovat kuulemma samoja kuin alkuaikoina, joten musiikki ilmeisesti tulee olemaan sitä vanhaa kunnon poppia eikä mitään r´n´b yritystä niinkuin 3. albumilla.

        mutta eivät he tule takaisin...yrittävät ehkä,mutta yritykseksi se jää.Heillä ei ollut kykyjä,saati sitten muuntautumiskykyjä...heillä ei vain ollut mitään tekemistä musiikin kanssa...

        Shit happens...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe