Luonnollinen nainen

Tervehdys! Naisihanteeni on mahdollisimman luonnollinen, sopivan itsevarma, periaatteita omaava ja kunnioittava, tietenkin kiltti, mukava, huumorintajuinen ja kaikinpuolin hyvä ja rehellinen ihminen. Ulkoisina piirteinä minua eniten sykähdyttää kauniit silmät. Ongelmana on, että missä tämäntyyppiset naiset viettävät aikaansa? Joku baari vai kahvila vaiko ihan vain kotiolot? Mieluusti tietäisin!
142854
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

kotona! Baareissa en paljoa liiku ;)

Äänestä

Ihan kotosalla tai ystävien seurassa, kun eivät baarit ja juominen kiinnosta.

Äänestä

MInä en löydä miestä, joka haluaisi luonnollisen naisen. Viimeinen seurustelukumppani ihannoi pyntättyjä, meikattuja, laitettuja, "hyvin" pukeutuneita heitukoita. Ei voisi olla tylsempää.
Kun kerroin, että olen löytänyt uuden vaatekaupaun - puolustusvoimien ylijäämävarasto, hän suivaantui vallan. Sieltä saa ulkoilu/ metsähousuja edullisesti. Pitäisi olla retonkia, yäk!

Äänestä

Ihanaa että joku mies arvostaa luonnollista kauneutta!
Vietämme aikaa ystävien kanssa kahvilla,harrastuksissa tai ihan kotona! Baareista ei löydy kuin yhden illan hoitoja!:)

Äänestä
  • eksy baariin, tai susta tulee sellanen "hoito" heti :P

    Äänestä

ei se baaritouhu innosta, kuin sillon kun tuntuu että pölyttyy jo kotosalla,rehellinen ja luotettava ja inhoaa ketkua peliä niin monesti tuntuu että ei sitä kannata kotoa lähteä..minä en vain tajua miksi pitää olla sellainen valehteleva ja ketku ..mitä hyötyä...jaksaa uskoa ihmisiin ja monesti ihmettelee että kyllä ihminen on julma ja tunteeton otus muita kohtaan,itse en ole katkera,mutta ihmettelen...ja se sutki peli kun hypitään sängystä toiseen ja petetään ,moraalia pitäisi olla

Äänestä

aikaa ystävillä, liikunnan parissa, kotona ostoksilla ja yllättävästi töissä ;)
P.s välillä juhlissa ja baareissakin

Äänestä

kotona vietän aikaa.Pari kertaa kuussa käyn ulkona tuulettumassa..Ulkoilen myös aika paljon ja töitä riittää..Kavereitten kanssa käyn kahvilla kun aikaa siihen on..

Äänestä

Mahtavaa, että ihmiset tänne minun pienen ihannoinnin kuvailuun ottavat kantaa! :) Positiivisesti olen yllättynyt. Kuitenkin olen vielä aika kokematon 19 vuoden iässä, mutta uskallan sanoa, että ei tuosta varmasti ihannekuvaukseni naisesta muutu. Melkein oisin voinut vannoa, että ei teidänlaiset naiset baareissa ainakaan seuranhaku meiningillä viihdy, mikä on todellakin mukava huomata ihan konkreettisesti. Toivoisin kuitenkin, että ihmiset lähtisivät liikekannalle vaikka nyt kesäilmoja katselemaan mieluisille apajille. Voisi olla helpompaa SINUT löytää sieltä jostain melko julkiselta paikalta, kuin vain tuntemattomasta osoitteesta. :) Itse asustelen Oulussa ja toivoisin täällä tapaavani naisihanteeni kaltaisia ihmisiä. Hyvä ettei tarvitse lähteä baareja kiertämään ihmisten toivossa! ;)

Äänestä
  • Siinäpä suloinen nuorimies! Et tarvitse sen kummempaa metsästysstrategiaa kuin että pysyt vain tuollaisena. Ellet sinä löydä etsimääsi, niin etsimäsi löytää sinut ihan varmasti ennen pitkää - tuollainen aarre ei kauan pysy piilossa:)

    Äänestä

viimeistä viikkoa lomalla. reissussa ja kotona. tuttuja tapaamassa. Grillikausi alkaa tänään ja pihvit paistuu just tällä hetkellä, salaatti on tehtynä ja juomat kylmässä. Tämäntyyppisen kesäsuunnitelmiin kuuluu mennä ja tulla mielin määrin joka viikonloppu, mökittää ja käydä mutuenkin ympäriinsä katselemassa ja tutkimassa paikkoja. Tämäntyyppinen ei jää kotiin, ja kotikin on taas muuton myötä vaihtumassa. Rannalle suuntaan, jos on lämpöistä. Että joko hihasta kiinni tai sitten soittamalla löytyy tämähtyyppiset, kahvilasta tai baarista voi ihan hyvällä mäihällä tai aivan sattumalta nähdä.

Äänestä
  • ...valita saa nii ehdottomasto luonnolloinen..En voisi kuvitellakaan kävelevää maalipönttöä..

    Äänestä

Me kaikki ollaan karattu Suomesta pois jo aikoja sitten ;-)

Äänestä
  • Netissä näyttävät roikkuvan 'luonnolliset' naiset...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on täydellinen nainen kirjoitti:

Tervehdys! Naisihanteeni on mahdollisimman luonnollinen, sopivan itsevarma, periaatteita omaava ja kunnioittava, tietenkin kiltti, mukava, huumorintajuinen ja kaikinpuolin hyvä ja rehellinen ihminen. Ulkoisina piirteinä minua eniten sykähdyttää kauniit silmät. Ongelmana on, että missä tämäntyyppiset naiset viettävät aikaansa? Joku baari vai kahvila vaiko ihan vain kotiolot? Mieluusti tietäisin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu