Olen vuosia värjännyt maantienvärisiä (vaaleanharmaanruskeaperussuomi väri) hiuksiani tummanruskeiksi. Osa hiuksista on jo melkein mustia. Hiukseni pitää värjätä kerran kuukaudessa, ettei juurikasvu erotu ja se tulee kalliiksi ja vie aikaa. Nyt tahtoisin palata perusväriini (ja piristää sitä ehkä vaaleilla raidoilla). Jos nyt tekisin värinpoiston niin lopputulos olisi kai oranssi pehko, jota en tavoittele. Mikähän olisi paras keino saada hiukset taas vaaleanruskeiksi? Vähitellen, osittain tai kokonaan, miten? Onko tuosta aikaisemman viestiketjun oliiviöljy ja syväpuhdistava shampoo sotkusta hyötyä meikälle?
Hiuksia on paljon ja ne ovat suhteellisen hyväkuntoisia. Hiukset on niin paksut ,että ei haittaa vaikka ne vähäsen käsittelyssä ohkenesivat.
Hiuksia on paljon ja ne ovat suhteellisen hyväkuntoisia. Hiukset on niin paksut ,että ei haittaa vaikka ne vähäsen käsittelyssä ohkenesivat.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.