mistä löytää

tietääkö kukaan, löytyyköhän netistä sanoja/nuotteja lauluihin `kilpisjärven mahtava saana´ ja `haltin häät´?
31560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ainakin kirjasta SUURI TOIVELAULUKIRJA 17.

Äänestä

taas SUURI TOIVELAULUKIRJA 11:sta.

Äänestä

Kirjoitin Suomi24 Keskutelu hakukoneeseen hakusanoiksi ”Haltin Häät”
Toivottavasti alla olevissa linkeissä sanat on kirjoitettu oikein.

http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=1500000000000064&posting=22000000004040776
Suomi24 > Keskustelu > Musiikki > Tanssi & iskelmä > Yleistä iskelmämusiikista
Sanat. Kirjoittanut: Joonas 22.7.2004 klo 13.22


http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=4500000000000500&posting=22000000004041806
Suomi24 > Keskustelu > Musiikki > Lyriikka
dyi. Kirjoittanut: dyi 22.7.2004 klo 14.48

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pööö kirjoitti:

tietääkö kukaan, löytyyköhän netistä sanoja/nuotteja lauluihin `kilpisjärven mahtava saana´ ja `haltin häät´?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu