Kyproksen

sukelluskeskukset

Hei!
Olen lähdössä kesäkuussa Kyprokselle ja tarkoitus olisi saada lokiini merkintä myös sieltä :) Osaako joku suositella luotettavia sukelluskeskuksia Agia Napassa? Kuulemma siellä on niitä tosi paljon mutta ei ny viittis ihan summissakaan valita..

4

1890

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kerrospas mulleki sitte kokemuksia, kun saat tietää. Mulla on reissu sinne 1.9. viikon pitunen. Tarkotus olis käydä kiertelee sitä yhtä hylkyä siellä.

      -snoukkaboy

    • ViKi68

      Tervehdys!
      Kurkkaappa"www.sunfishdivers.com". Se on AgyaNapassa ja viimeksi oli vielä suomalainen sukellusopaskin siellä kesätöissä.

    • palattu

      Aiemmin tossa kyselin tietääkö kukaan Kyproksen sukelluskeskuksista. Palasin reissusta maanantaina ja kävin ainoastaan yhellä sukellusretkellä. Scuba Base oli firman nimi, eikä mitään valittamista, kaikki meni ok. Sukelluskohdetta en muista, mutta eipä siellä hirveesti kateltavaa ollut. Mustekaloja lähinnä, ei hirveesti muita fisuja tai muuta mielenkiintoista. Kirkas vesi kuitenkin ja hyvä näkyvyys. No tulipahan merkintä lokikirjaan kuitenkin ja ainahan se rentouttavaa puuhaa on päästä pinnan alle :)

    • Tipota

      palvelee mainiosti. Tultiin just sieltä kotiin ja lokikirjassa kymmenkunta uutta merkintää - käytiin mm. Larnakan edustalle uponneessa Zenobia laivanraadossa, joka on muuten rankattu maailman top10 hylkylistalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      178
      5005
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      19
      4397
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2511
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1757
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1743
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      68
      1741
    Aihe