Skeittikengät

S-K-A-T-E

Mistä nettikaupasta löytäisi hyvät skeittikengät en löydä millään,tai löydän mutta sitten ne koot ovat jotain 40 ja minun jalan koko on vain 37 joten mistä löytäisi hyvälaatuiset kokooni sopivat skeittikengät?

11

3128

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nmAFaWSFWA
      • S-K-A-T-E

        Täk...


      • S-K-A-T-E
        S-K-A-T-E kirjoitti:

        Täk...

        Siellä ne koot on merkitty 7,8 ja niin edelleen niin miten voi tietää esim minkä kokoinen on to 8,5 esim?


      • RullaaRullaa
        S-K-A-T-E kirjoitti:

        Siellä ne koot on merkitty 7,8 ja niin edelleen niin miten voi tietää esim minkä kokoinen on to 8,5 esim?

        Siellä vasemmassa reunassa on sellane linkki mis lukee jotai kengän kokojen taulukko tai jotain.. sielt näkee ne.. ne on vissii US kokoja ni esim koko 9 on joku 42 jne.


      • bilbobong

      • ys
        S-K-A-T-E kirjoitti:

        Siellä ne koot on merkitty 7,8 ja niin edelleen niin miten voi tietää esim minkä kokoinen on to 8,5 esim?

        sun koko on jotain 5.5-6


      • skedemiäs
        S-K-A-T-E kirjoitti:

        Siellä ne koot on merkitty 7,8 ja niin edelleen niin miten voi tietää esim minkä kokoinen on to 8,5 esim?

        tilaat laminasta tai unionfiveltä tai käyt ostaa paikallisesta skeittikaupasta nii kyllä ne osaa neuvoo


    • !!!!

      ei skeitti kenkien tarvitse maksaa mitää 100egee vaa ne voi olla vaik cittarist hankitut 30 egee kosk saat kuitenkin saman tasapainon 30 eg kengil ku 100ge kengist!

      • skedeäijä-95

        nii cittarista saa 30e skedekengät mut ku niillä skeittaa viikon nii varpaat näkyy, nauhat katki ja pohja kulunu puhki. kokemusta on


    • skeittikenkäpoika

      osta kuule union fivestä kengät ja älä osta mitää cittari kenkii =) usko mua äläkä tota !!! huutomerkki tyyppii ei tiiä mitäää=)

    • skedeskede

      minulla sama ongelma kengät ei kestä mitenkään! ensiksi kun aloitin skeittauksen omistin adiot ja ne kului aivan saatanan nopeesti puhki :D sitten ostin niket ja on vieläkin käytössä mutta osti intrsprtista ale korista osiris kengät 10 eurolla mutta käytänn nikejä niin pitkään kuin voin. ja laitoin ilmastoinititeippiä flippikärkeen niin auttaa aika paljon :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      1957
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      840
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      746
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      42
      679
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      631
    6. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    7. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      604
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 47
      524
    Aihe