Kilpisjärvi

Tässäpä tämmönen linkki.
http://www.ihanasaana.blogspot.com
Kommentoikaa ihmeessa asiaa.
51701
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sitä. ei sitä jaksa lukea. pääpointit esiin.

Äänestä
  • en minä sitä voi lyhentää... ei oo minun teksti.

    Äänestä

  • faalu kirjoitti:

    en minä sitä voi lyhentää... ei oo minun teksti.

    että pääsisi asian ytimeen!

    Äänestä

Ajelkaapas luontoimmeiset Norjan puolella ja katsokaa minne siellä on saanut mökkejä rakentaa. On tunturin huipulla, rinteellä, Altajoen pikku saarekkeissa mm. Hyvä, että rakentaminen keskitetään tiettyyn kohteeseen eikä sinne tänne. Jos Kilpisjärvestäkin tulisi Leviä tai Yllästä muistuttava keskus, jossa olisi riittävästi majoituskapasiteettiä samoin palveluitakin, muitakin kuin ylihinnoiteltu kauppa.

Äänestä
  • Kilpisjärvestä tuskin moni haluaa Leviä tai Yllästä muistuttavaa keskusta, ei tosin mökkejä sinne tännekään. Ihaninta olisi, jos Saanaa voisi ihailla kauniina luonnonkohteena, jota ei ole rakennettu pilalle, niinkuin monia muita tuntureita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


faalu kirjoitti:

Tässäpä tämmönen linkki.
http://www.ihanasaana.blogspot.com
Kommentoikaa ihmeessa asiaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu