Varmaan aivan väärä palsta, mutta pistän tänne, kun potenttiaalisia vastaajia näyttäisi tältä palstalta löytyvän eniten.
Siis nyt on kesäinen lauantai-ilta, nuorehko mies sinkkuna ja houkuttelevin vaihtoehto tuntuu olevan kotisauna ja -sohva. Mites te muut? Onko baanalle lähtijöitä?
Kysyisinkin nyt millä te muut miehet saatte itsenne inspiroitua naisista ja seuranhausta? On kesä ja lyhyet mekot, mutta en edes muista koska olisin viimeksi oikeasti innostunut noista näkymistä. Itse asiassa en edes muista koska viimeksi sain itseni innostettua baariin asti. Edellisestä pienen pienestä ihastumisen tunteesta on aikaa toista vuotta ja oikeasta ihastumisesta yli 5 vuotta.
Toki naisetkin saa vastata jos on hyviä ideoita tai vastaavia innottomuuden kokemuksia.
p.s. En ole homo, kun joku sitä kumminkin epäilee.
Siis nyt on kesäinen lauantai-ilta, nuorehko mies sinkkuna ja houkuttelevin vaihtoehto tuntuu olevan kotisauna ja -sohva. Mites te muut? Onko baanalle lähtijöitä?
Kysyisinkin nyt millä te muut miehet saatte itsenne inspiroitua naisista ja seuranhausta? On kesä ja lyhyet mekot, mutta en edes muista koska olisin viimeksi oikeasti innostunut noista näkymistä. Itse asiassa en edes muista koska viimeksi sain itseni innostettua baariin asti. Edellisestä pienen pienestä ihastumisen tunteesta on aikaa toista vuotta ja oikeasta ihastumisesta yli 5 vuotta.
Toki naisetkin saa vastata jos on hyviä ideoita tai vastaavia innottomuuden kokemuksia.
p.s. En ole homo, kun joku sitä kumminkin epäilee.
Vastaukset 12
Vanhimmat
näköjään, että ei ihastuta ei sitten millään. Onko naisista tullut niin rumia vai mistä johtuu?
Jää sinne kotisohvalle vaan. Mitä sä turhaan menet naisia kiusaamaan, teeskentelemään ja uskottelemaan sekä itsellesi että naisille, että voisit ihastua ehkä tuohon tai tuohon, jos oikein yrität. Sitten seksin jälkeen huomaat, että et rakastunutkaan, kumma juttu. :)
Siellä on näet kovinkin miehenkipeitä naisia juuri parhaillaan liikenteessä. Tiedän sen, koska monella kaverillani on joku ihme miehenpuutos iskenyt päälle. Onneksi mulla on erilaiset geenit ilmeisesti. Kauheeta kattella vierestä sellasta puutetta, minkä tietää johtavan vääriin ja tuskallisiin valintoihin.
" Jää sinne kotisohvalle vaan. Mitä sä turhaan menet naisia kiusaamaan, teeskentelemään ja uskottelemaan sekä itsellesi että naisille, että voisit ihastua ehkä tuohon tai tuohon, jos oikein yrität. Sitten seksin jälkeen huomaat, että et rakastunutkaan, kumma juttu. :) "
No aika pitkälle olen kyllä viime aikoina tuohon sohvalle jäänyt. Eipä ole tullut herätettyä turhia toiveita ainakaan. Ei itsessä eikä muissa.
joku velvollisuus, että kun kesä koittaa, niin täytyy alkaa miehen-/naisenkipeäksi?
Vähän tuntuu siltä.
" näköjään, että ei ihastuta ei sitten millään. Onko naisista tullut niin rumia vai mistä johtuu?"
Ei oo rumiksi tullut :) Ei vain kiinnosta enää ja siksipä mieluummin jään soffalle kattoon telkkua.
Just alkoi telkusta J.Brown... Jess!
vielä, rapula eiliseltä on vielä aika vahvana keskuudessamme vaikka on jo 10 loippakalja menossa. Eiks baarissa voi muka käydä ihan muuten vaan ja dokaamassa, pitääks muka aina olla joku suttura kiikarissa.
pro.
Itekseen ja kavereiden kanssa voi dokata tuossa grillin vieressä, siihen ei baaria tarvita. On muuten paljon kustannustehokkaampaakin.
Vastaan, vaikken ole ollut sinkku tällä vuosituhannella enkä kovin pitkiä aikoja koskaan. Minä luulen, että se on luonteesta ja ystäväpiiristä kiinni.
Oma 15-vuotiaasta kasassa ollut kaveripiirini oikeastaan lyöttäytynyt yhteen juopottelun ja limudiscossa juoksemisen ympärille. Joku on aina välillä kankkusessa ja morkkiksessa ehdottanut, että voisimme keksiä muitakin aktiviteettejä, mutta se on jo 20 vuotta jäänyt suunnittelun asteelle.
Nyt kun lähes kaikki ovat naimisissa ja suurimmalla osalla on jo lapsiakin, edelleen tapaamme toisiamme baarissa. Kenellekään ei tarvitse erikseen soittaa ja sopia tapaamista, kaikki kynnellekykenevät vain valuvat samaan baariin.
Eli emme ole koskaan varsinaisesti menneet baariin naisten takia, mutta tottahan sieltä on aina naisia löytynyt. Poikamiehenä ollessani pistin merkille, että naisten kiinnostus heräsi aivan eri tavalla, kun näytimme siltä, että meillä on hauskaa. Yksin jääneet olivat ylensä yksin baariin tulleita, jotka naama nurinpäin seisoskelivat taustalla.
Edellisen johdosta lähdemme jälleen tänäänkin, kuten jokaisena vapaana lauantai-iltana, baariin leikkimään travoltaa ja tapaamaan ystäviämme.
Mutta eikö tuollainen ystävien tapaaminen baarissa käy iän myötä raskaaksi? Aiotko vielä nelikymppisenäkin jaksaa?
Luonnekysymyksiä nämä taitavat enimmäkseen olla.
Minä olen siinä mielessä onnekas, ettei minulle koskaan tule kankkusta, jos vain saan nukkua pääni selväksi. Jos joskus kankkunen alkaa vaivaamaan, niin täytyy ottaa asia uudelleen harkintaan. 40-vuotispäivä on enää muutaman vuoden päässä, joten tokkopa nämä ikiaikaiset tavat ja tottumukset hetkessä miksikään muuttuvat.
Käyn baarissa tänään, tai muutamassakin. Mutta menen sinne yksin ja juomaan keppanaa. Että ehkä en kuulu kohderyhmään. Mutta siis menen.
.. neuvoa. Itse eilen baanalla ja ei kiitos tänään.
Mee raflaan. Se joskus ihan piristääkin. Mene jonnekin kivaan paikkaan, mis on hyvää muzakia ja kiva meininki. Älä ajattele seuranhakuja sen kummemmin. Toki jos olisi sellainen tunne, että "pakko löytää seuraa", niin suosittaisin vaikkapa lavatansseja.
Itse kyllä pakenen sellaisista aika vauhdilla, mutta jos seuranhaku on pääpointti, niin sieltä löytänee kukin 90% varmasti. Samaten (luulisin) sellaisista paikoista saattaa löytää ihmisiä, jotka ei muuten ole kovin bilettäjiä. Kokeile, vaikkapa juhannuksena.;)