Mahtaako koko Kenossa olla mitään mieltä, kun sitä voi näköjään tahkota keskitasoillakin vuosia, ja ei voita koskaan mitään?
5- ja 6-tasoa olen leiponut jo pari vuotta vailla voiton voittoa.
Lotossakin taitaa olla paremmat mahdollisuudet voittaa, vaikka nekin on mitättömät.
Epäilen koko Kenon rehellisyyttä, vaikka Veikkaus taitaa väittää, että tuloksia ei ajeta tietokoneella pelatuista numeroista ja tasoista.
Luulen, että juuri niin tehdään ja lieneekö palautusprosentti edes viittä?
Veikkaukselta ei pelinsä perusteista tietoja heru.
Lopetan koko paska-Kenon pelaamisen.
Älyvapaa Keno.
8
1279
Vastaukset
- näköjään
olet veikkauksen erikoistarkkailussa.
- Veikan häijy kätyri
Juuh ne on laittaneet sun nimes erityis-syyniin. EI mitään mahkuja voittaa. Lisäks ne kuuntelee sun puhelinta, mikäli yrittäisit kaverin kautta pistää numerot. Online pisteisiin ne jakelee sun kuvia, jotta osaa sitten kassaneiti deletoida sun numerot.
a) Todenäköisyydet ovat huonoja
b) voittokertoimet ovat liian pieniä.
Vaikka kenon palautusprosentti on vain 55%. Se ei tarkoita sitä, että sinulla olisi palautusprosentti juuri se 55%. Sinulla voi olla palautusprosentti vain 5% ja jollain mulla joka on saanut isomman voiton vaikka 1000% Eli olet rahoittanut tätä suurempaa voittajaa ja sinulle jää sitten vieläpienempi palautusprosentti.
Kuitenkin jos pelataan kakkostasoa vaikka 100000 kierrosta palautusprosennti on silloin lähes tarkalleen se 55%- Kampela2
C. Kenoarvonnat on manipuloituja. Jos nyt lopetat ja tarkkailet tulevina päivinä numeroita niin ei kauaa kestä, kun "yllättäen" huomaat että juuri ne sun numerosi OLISI tulleet!
- niinhän siinä kävi
Kampela2 kirjoitti:
C. Kenoarvonnat on manipuloituja. Jos nyt lopetat ja tarkkailet tulevina päivinä numeroita niin ei kauaa kestä, kun "yllättäen" huomaat että juuri ne sun numerosi OLISI tulleet!
Yritin viedä kupongin vieraalle asiamiehelle niin huomasin maksaessani, että koneesta välähti valo,Veikkaus valokuvasi minut ja minun Keno-numerot jäivät tulematta arvonnassa.
Muutaman kerran kävin naamioituneena mutta sitten tajusi, että sormenjäljet olivat jääneet kuponkiin, niistä tunsivat minut.
Nyt olen päättänyt täyttää Kenon hanskat kädessä ja naamioituneena jätän Kenon. Kerron sitten kuinka veikkauksen huiputtaminen onnistuu. - Kampela2
niinhän siinä kävi kirjoitti:
Yritin viedä kupongin vieraalle asiamiehelle niin huomasin maksaessani, että koneesta välähti valo,Veikkaus valokuvasi minut ja minun Keno-numerot jäivät tulematta arvonnassa.
Muutaman kerran kävin naamioituneena mutta sitten tajusi, että sormenjäljet olivat jääneet kuponkiin, niistä tunsivat minut.
Nyt olen päättänyt täyttää Kenon hanskat kädessä ja naamioituneena jätän Kenon. Kerron sitten kuinka veikkauksen huiputtaminen onnistuu.Vaikka menisit palauttamaan kenosi haarniska päällä kondomi pään yli vedettynä, niin ei se siitä parane. Systeemi lukee vain ne pelatut numerot riippumatta siitä millainen hemmo ne palauttaa.
- erityisesti
Kampela2 kirjoitti:
Vaikka menisit palauttamaan kenosi haarniska päällä kondomi pään yli vedettynä, niin ei se siitä parane. Systeemi lukee vain ne pelatut numerot riippumatta siitä millainen hemmo ne palauttaa.
kuinka se lukee sen kaveriporukan numerot, jossa rivejä ei palautettu?
- Kampela2
erityisesti kirjoitti:
kuinka se lukee sen kaveriporukan numerot, jossa rivejä ei palautettu?
Ei tietenkään niitä voi lukea mitä ei palauteta ja siksi niiden toteutuminen onkin mahdollista!
Ei kai sitä noin vaikea ole ymmärtää?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,252074Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.881899Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e881871MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,131583Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4881446Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S11434Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu241247Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?481227Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.731104Kemet lomautukset
Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas351089