Veto pois?

Kenestä tuntuu, että alkaa veto olla vähissä lähenevien lomien takia?

Mulla ainakin on melkosen vetämätön olo nyt, mutta pakko vääntää tahdolla ja rutiinilla vielä reilu viikko.
3249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Alkaa oleen virta heikossa hapessa ku töitä on saanu painaa pari viikkoo melkein tauotta.

Harmi vaan ku vielä pari kuukautta lomaan :(

Äänestä

Loma jo alkanut ja fiilis on mahtava! Kolme kuukautta edessä, suurin ongelma on miettiä lähteäkö johonkin reissuun vai nauttiako Suomen kesästä, hyvältä vaikuttanut tähän asti tämä kotimaassakin olo..kunhan lämpöä riittää.

Äänestä

lomaa jo vartoo, mutta kohta se koittaa, enää yksi lyhyt työmatka ennen sitä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suminagashi kirjoitti:

Kenestä tuntuu, että alkaa veto olla vähissä lähenevien lomien takia?

Mulla ainakin on melkosen vetämätön olo nyt, mutta pakko vääntää tahdolla ja rutiinilla vielä reilu viikko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu