Mulla on tragus ja siinä on sellanen tappi, mut nyt pitäis saaha koru irti, kun ois tarkotus se vaihtaa. Ongelma on kuiteski se, etttä vaikka yritän sitä pallo siitä irti kierittää se on tosi tiukassa, eikä lähe irti. Lisäks se tappi on todella lyhyt ja siks aika hankala... Oisko jotain neuvoa millä saisin korun helposti irti.
tragus korun irrotus
hirmulisko
34796
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
lävistäjän luona se irrottaa näppärästi sen :) mullaki ku oli korvissa kerran laberit enkä saanu irti niitä ni lävistäjä sit otti ne pois :)
...yrittää irrottaa. (Mutta katso tietenkin ettei ne pihdit ole suoraan jostain autotallista repäistyt ja öljyn peitossa :)
Kannattaa kokeilla laittaa käteen vaikka kumihanskat tai panna korun ja sormien väliin pala talouspaperia.
Ei luista sormet niin helposti.
Mutta tosiaan joskus ne on niin tiukassa, että ei auta muuta kuin kipittää lävistäjän luokse ottamaan se pois.