Hahah, minäpä aloitan taas.
Aiemmassa keskustelussa viitattiin tosiasioiden myöntämiseen. Minä voin nyt myöntää yhden tosiasian siitä, miksi olen nyt uudella tavalla innostunut tästä palstasta.
Syy siihen on se, että tästä väittelystä on tullut todella mukava harrastus. Nautin siitä että kommenttini herättävät kritiikkiä ja nautin siitä että saan myös vastata tuohon kritiikkiin. Tämä palsta antaa mulle uskomattoman pätevyydentunteen kun huomaan että keskustelut ajautuvat lopulta vastapuolen osalta siihen tilanteeseen, ettei heillä ole enää muuta sanottavaa kuin "kaikki suomalaiset naiset ovat läskejä mustan miehen patjoja" tai "voi että olet tyhmä" tai "tämä todistaa sen että nimimerkkisi takana on idiootti" tai "stfu" yms.
Eli myönnän, minä provosoin, ihan tietoisesti.
Aiemmassa keskustelussa viitattiin tosiasioiden myöntämiseen. Minä voin nyt myöntää yhden tosiasian siitä, miksi olen nyt uudella tavalla innostunut tästä palstasta.
Syy siihen on se, että tästä väittelystä on tullut todella mukava harrastus. Nautin siitä että kommenttini herättävät kritiikkiä ja nautin siitä että saan myös vastata tuohon kritiikkiin. Tämä palsta antaa mulle uskomattoman pätevyydentunteen kun huomaan että keskustelut ajautuvat lopulta vastapuolen osalta siihen tilanteeseen, ettei heillä ole enää muuta sanottavaa kuin "kaikki suomalaiset naiset ovat läskejä mustan miehen patjoja" tai "voi että olet tyhmä" tai "tämä todistaa sen että nimimerkkisi takana on idiootti" tai "stfu" yms.
Eli myönnän, minä provosoin, ihan tietoisesti.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Ainiin ja myönnän vielä senkin että syy siihen miksi selailen jatkuvasti tätä palstaa on se, että istun päivät tietokoneen ääressä. Tämä siksi, että mun pitäisi kirjoittaa opinnäytetyötä. Joten myönnän myös sen, että olen jäänyt tähän väittelyyn ja provosointiin ihan koukkuun :)
Muuten ihan hyvä, mutta en ole kuullut vielä yhtään vastausta mokumorsiamilta esimerkiksi siihen, miksi he ottavat äijäkseen muslimin ja samalla luopuvat tasa-arvostaan.
Sen sijaan monta kertaa ikäviä kysymyksiä esitettyäni mokumorsian kääntää keskustelun minuun.
Muslimitaustaisen miehen kanssa naimisissa, mutta uskonto on eliminoitu suhteestamme muutamia tottumuksia lukuunottamatta esim. kristinuskon juhlapäivien viettoa (mies ei ole kovin kiinnostunut juhlimaan oman uskontonsa juhlapäiviä, mutta Jouluna kaikilla on kivaa), hän ei syö sikaa tai juo alkoa, mutta siihen se sitten jääkin. Eli ei sen kummempaa.
Tuskin kaikki tällä palstalla kirjoittelevat ovat kovin uskonnollisia. Perhekohtaista. Jos joku on niin ei se ole minun tai sinun ongelmasi. Eli kaikilta mokumorsiamilta on ihan turha tivata tasa-arvosta luopumisesta, koska kaikkien kohdalla sellaista ei tapahdu.
suunnittelen avioliittoa kurdimiehen kanssa.voisin sanoa myös muutaman kommentin mitä luulen sinä olet mutta jätetään tällä kertaa. suhteemme on todellakin tasa-arvoinen joka suhteessa. kerrompa miksi otan hänet enkä suomalaista, hän on todella mies, kohtelee minua kuin prinssessaa, elämämme on täynnä ihanaa actionia, matkoja, bisnestä, ulkona käymistä, romanttisia iltoja, mahtavaa seksiä.kerrassaan uskomatonta, tätä on kestänyt jo 5 vuotta ja alkaa tuntua siltä että loppuelämän-
"kurdimiehen kanssa...hän on todella mies, kohtelee minua kuin prinssessaa, elämämme on täynnä ihanaa actionia, matkoja, bisnestä, ulkona käymistä, romanttisia iltoja, mahtavaa seksiä."
:DDDDDDDDDD
actionia = tunti turpaan kerran viikossa
matkoja = Kontula - Sörkka 22km
bisnestä = autostereot, 50 euroa
ulkona käymistä = öisin parkkipaikoilla
romanttisia iltoja = laitetaanko oreganoa?mahtavaa seksiä = 2min löysästä löysään
Tämä jääköön viimeiseksi kerraksi kun viitsin lukea tätä palstaa. Jos tunnette todella hyvin ulkomaalaisia niin olette ihan vapaita arvostelemaan, mutta eikö tunnu typerältä haukkua ihmisiä sillä suuren osa teistä ei koskaan ole esim,seurustellu ulkomaalaisen kanssa. Joten teille sanon.SÄÄLITTÄVÄT RASISTI NAISET;JOS KERRAN SAISITTE KUNNON MIESTÄ NIIN VANNON ETTÄ VIKISITTE VAIN,EHKÄ "NE" EIVÄT HUOLI TEITÄ JA OLETTE PUNAISIA KATEUDESTA KUN JOUDUTTE JYYSTÄÄ VAAN NAAPURIN PEKKAA!!!pah. JA RASISTI PEKAT; OPETELKAA TAVOILLE NIIN VOISI JOKU TEITÄKIN KATSOA, MUTTA NOIN PIENIAIVOISIA LIKAISIA "EI YMPÄRILEIKATTUJA MUNIA" EN KOSKISI IKINÄ.NEVER EVER.JA onneksi ei tarvitse sillä luojan kiitos ne pieniaivoiset ette ole päättämässä kaikista asioista.get a life, matkustakaa ja syökää pitsaa hih!oreganolla höystettynä
I think you have taste foreign man if you know so good how they are. i hope they fuck u 1 day by force, then u have right to talk bullshit not before. i have get a better gualities from foreign cos my life its imazing. bitty if you cant accept different cultures and idias. do you loose something if some1 loves foreign.. if i read somewhere someones is really in love with monkey i dont care.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000005&conference=4500000000000430&posting=22000000027023963
"vastapuoli vielä puhuu itsensä pussiin ja alkaa haistatella esimerkiksi englanniksi kun ei muutakaan keksi. Siinä vaiheessa on voitto tuotu kotiin, liput liehuen ja torvet soiden ;-)"
-Sinäkö tuon kirjoitit? Tosi södexiä muuten tuo sinun teinienglantisi, varsinkin 1:n ja u:n käyttö :) Ihan pikku vinkkinä kertoisin, että esim. quality kirjoitetaan q:lla ja lose on lose, ei loose. Tsemiä sulle jatkossa!
...aina pelkästään Suomeksi. Alatko olla kaikenlisäksi vielä vainoharhainenkin ja näet kahden yhtenä? Oireilet psykoosia.
..ironiaa??? Minne se omasta mielestäsi niin kuuluisa nokkeluutesi hävisi?
"näet kahden yhtenä?"
-En ole itsessäni kiinnittänyt asiaan huomiota, mutta sinulle ilmeisesti näin tapahtuu, koska kirjoitat "kaiken lisäksi" yhteen.
Mistä lähtien ameeba on osannut ironisoida?
jotain lukihäiriöstä kärsivän tuottamaa afrikanenglantia, kun siitä ei saa mitään selvää?
Sitten kun tyyppi on puhunut itsensä pussiin ja englanninkielen kolmen sanan sanavarasto on käytetty loppuun, niin sitten aletaan korjailemaan palstalaisten näppäilyvirheitä :-D
Kiitos, että taas vapaaehtoisesti annoit meille ketjuntäydeltä esimerkkejä siitä, miksi meidän ei koskaan, eikä missään tapauksessa tarvitse ottaa ns. mielipiteitäsi huomioon saati sitten vakavasti.
Hyvää viikonloppua kuitenkin. Toivottavasti sinun ei tarvitse viettää sitä taas kerran ypöyksin palstalla sekoillen sillä aikaa kun muut elävät elämäänsä.
Onko myös miehesi sitä porukkaa, joka alkaa julkisilla paikoilla asioidessaan huutamaan kuola suupielistä roiskuen muita ihmisiä rasisteiksi, mikäli asiat eivät satu menemään aivan hänen haluamallaan tavalla. Sinä nyt ainakin olet sellainen, mutta mitä muuta sinulta voisi odottaa.
Onko tuo bisnes (huumeiden) diilausta, varastettujen tavaroiden myymistä vai kebab-yrittäjyyttä? :-D
mielenkiintoinen käsitys bisneksestä. :D jatka samaan malliin niin hyvä tulee.
Ei saisi nauraa tälle mutta tuo oli hyvä;D
...esimerkiksi se eräs määrätty omaan nokkeluuteensa tikahtuva vastapuoli vielä puhuu itsensä pussiin ja alkaa haistatella esimerkiksi englanniksi kun ei muutakaan keksi. Siinä vaiheessa on voitto tuotu kotiin, liput liehuen ja torvet soiden ;-)
Samainen vastapuoli on sillä aikaa sukkuloinut ainakin seitsemässä eri keskustelussa, vaikka mikään aiheista ei häntä kosketa. Lisäksi hän on aloittanut uuden provo-keskustelun. Ilmeisesti tämä myös muissa keskusteluissa, en usko että tämä palsta on hänen ainoa purkautumiskanavansa.
Kun on noin tajuttoman paljon aikaa viettää netillä, niin oletan, että tyyppi on epäsosiaalinen ja luuhaa pelkästään siellä peräkammarissa, mutta on silti, tai juuri siitä syystä, patologisen huomionkipeä.
joko helpotti?
...tunteesta kyse, ennemminkin naurattaa, huvittaa, kaikkein eniten kuitenkin säälittää... :-D
Kyllä. Ja keskusteluforumien vanhoja totuuksia on se, että ne jotka eniten koettavat vakuutella naureskelevansa, ovat eniten naama norsunvitulla ja perse ruvella.
Niin kuin sinäkin "buahhahhah"? Ja Iopod "Hehheh"?
TotuudentorviTM.
Puhuitko taas itsesi pussiin etkä keksi enää mitään sanottavaa?
Ei jeesus sentään.. Kutsuvatko kaverit sinua koskaan Einsteiniksi?
Aika nopsaan saitkin erään määrätyn vastapuolen ärsytetyksi ;-)
Tosiasiassahan yleensä käy juuri toisin päin - ns. maahanmuuttokriitikot vievät teitä kuin litran mittaa, kunnes te sitten rupeatte raivoissanne puhkumaan näitä junttirasistijuttujanne. :)
On aika viihdyttävää seurata miten kaikilla palaa käämit jossain vaiheessa :)
Ja helpoiten sen käämin saa palamaan huomauttelemalla kielioppivirheistä mokuloverille :) Tiedän, virkettä ei saisi aloittaa ja-sanalla.
aina vain jaksaa uskoa, että hänet otetaan tosissaan :-)
Tosissaan ottamisesta en niin tiedä, mutta aina sinä näytät vastaavan :)
Puhuitko nyt itsestäsi?
Sai sillä aikaa tuolla yhdessä toisessa ketjussa vaihteeksi keskustella ihan rauhassa :-)
Älä nyt lapsi rukka luule että nämä surkeat provosi oikeasti aiheuttavat kovinkaan suuria verenpaineen nousuja.
Jonain päivänä sinäkin heräät ja todennäköisimmin teet itsemurhan, mutta sitähän tapahtuu.
En ole vielä kertaakaan nähnyt monikulttuurisuutta vastustavan henkilön häviävän väittelyssä palstan naisille. :-D
Yleensä sen huomaa siitä, että ette osaa enää mitään muuta kun haukkua tyhmäksi, vajaaälyiseksi, rumaksi, läskiksi yms. (nyt voit tietysti sanoa, että niinhän te olettekin ) tai käännätte keskustelun siihen, että on tullut juotua jotain.
Huomaa taas, että mokuleidit lukevat juttuja mokulasit päässään. :-D
Ja huom. melko aiheesta on nuo känniepäilyt tulleet, sellaiseen kellonaikaan ja sellaista sekavaa tekstiä teiltä on syntynyt...
mitä tarkoitat tällä : "Huomaa taas, että mokuleidit lukevat juttuja mokulasit päässään. :-D "
Kyse oli siis näistä tyhmä, läski, ruma -jutuista.
Onko joku väittänyt sua tyhmäksi, läskiksi ja rumaksi? Voi voi... Osuivatko oikeaan? :-D
Minä olen lukenut vähän sellaista, että on todettu esim. afrikkalaisten miesten suomalaisten vaimojen ihan silmämääräisesti havainnoituna yleensä olevan joku läskejä tai rumia. En ole varma onko näin, omien havaintojen mukaan usein on.
vaikea sanoa, olenko läski tai ruma... Omasta mielestäni en, enkä ole sellaista kyllä kuullut muidenkaan suusta, mutta tehän sen parhaiten tiedätte. Tarkoitin lähinnä yleisesti ottaen tällä palstalla, Kun lueskelee noita kirjoituksia, loppujen lopuksi ne jotenkin aina ajautuu siihen "tyhmä, ja varmaan vielä ruma ja läskikin, ettei kukaan suomalainen olis huolinutkaan" -juttuihin.
Kannattaa jatkaa havainnoimista ;)
Eiköhän se ole alusta asti selvää, että afrikkalaisten suomalaiset vaimot ovat yleensä tyhmiä, läskejä ja/tai rumia. Ei tuohon käsitykseen mitenkään "ajauduta."
te sitten aina jaksatte ruveta jankkaamaan näiden "tyhmien, läskien ja rumien" kanssa. Miksette menisi hakemaan oman arvoistanne seuraa vaikka joltain muulta palstalta?
samaa mieltä. Säälien katson kyseisten ulkkiksien vaimoja lapsineen Itä-Helsingissä. Lisäksi satun tietämään, kuinka näitä onnettomia suomivaimoja ja tyttöystäviä petetään afrikkalaisundulaattien taholta ja vieläpä päivittäin. Tyhmiä ämmiä, kun ovat vieläpä menneet lisääntymään kyseisten tyyppien kanssa,.
Teitä on kiva kiusata, kun ootte niin pöpejä. :-D
jankata, vaan kerromme oman mielipiteemme, mihin meillä on veronmaksajina täysi oikeus.
yksityiskohtaista tietoa Itä-Helsingissä asuvien ulkkispariskuntien elämästä. Olisihan se tietysti pitänyt arvata, että nämä havainnot ovat pääkaupunkiseudulta ( siis, että afrikkalaisten vaimot/tyttöystävät ovat rumia ja läskejä). Eipä tuo ollutkaan ihme, etten itse ollut tällaisiin havaintoihin törmännyt.
näillä niin monilla ulkkisvaimoilla on roudata se oma kusipää tänne elämään meidän verorahoillamme? Sen lisäksi, siitetään kakaroita, mitkä elätetään myös sosiaaliturvan varassa??????????????????????????????
katsoa pikaisesti ja rehellisesti peiliin ja sitten vasta uhoat, mikäli näet sen tarpeelliseksi.
Kiitos samoin :D
kun suomalaisilla miehillä on "raahata" ne ulkomaalaiset vaimot.
Mitähän minä uhosin? Totesin vaan, että koska en asu pääkaupunkiseudulla, en ole tehnyt samoja havaintoja. Ja sen takia olisi pitänyt arvata, koska täällä pyörii kuitenkin aika paljon sillä suunnalla asuvia.
elättävät yleisesti itse ulkkiskumppaninsa, he eivät ole rasitteita yhteiskunnallemme, kuten ulkkispummiukot.
ulkkisukot ovat levittäytyneet ympäri suomea pummailemaan ja tietenkin tyhmien ämmien avustuksella.
"Eipä tuo ollutkaan ihme, etten itse ollut tällaisiin havaintoihin törmännyt."
;)
sairauden, mikä ulkkisten naisia vaivaa: TYHMYYS.