Nick Caven kappale hukassa

hidas kappale, jossa kuuluu jossain vaiheessa lintujen (lokkien?) kirkunaa. Selasin kaikki Caven kappaleitten nimet läpi, mutta ei yksikään haiskahtanut tutulta. Tietoa?
3186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Sehän se oli, tuota kappaletta ei ilmeisesti muuten ole yhdelläkään Caven albumilla, jos en väärin muista niin se on jollakin soundtrackilla.

    Mikä lie, mutta tämä on hieno kappale,vaikka tällainen vannoutunut metallimamma olenkin ;)

    Äänestä

  • Milla.M kirjoitti:

    Sehän se oli, tuota kappaletta ei ilmeisesti muuten ole yhdelläkään Caven albumilla, jos en väärin muista niin se on jollakin soundtrackilla.

    Mikä lie, mutta tämä on hieno kappale,vaikka tällainen vannoutunut metallimamma olenkin ;)

    ranskalaisesta elokuvasta "Le Peuple migrateur" (2001). http://finnish.imdb.com/title/tt0301727/soundtrack

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Milla.M kirjoitti:

hidas kappale, jossa kuuluu jossain vaiheessa lintujen (lokkien?) kirkunaa. Selasin kaikki Caven kappaleitten nimet läpi, mutta ei yksikään haiskahtanut tutulta. Tietoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu