Täällä tapellaan jatkuvasti siitä kuka on aito gootti ja kuka wannabe. Eli mikä on oikea gootti? Miten gootin pitää ajatella? Mitä ei saa tehdä ettei olisi wannabe? Hirvee tappelu kokoajan eikä keneltäkään saa järkeviä vastauksia.
Vastaukset 4
- Shillis
Samaa mietin joskus minäkin, mutta tulin siihen tulokseen että siihen menisi ikä ja terveys jos moista asiaa alettaisiin kaivamaan.
Goottius on vain nykyisin niin laajaksi levähtänyttä, että siitä ei enään ota selkoa mikä on goottia ja mikä ei.
Silti tosin Shilliskin jaksaa viellä taistella musiikin puolesta viimeiseen hengen vetoon saakka. - Sol*
Omasta mielestäni, puhutaan sitten aatteesta kuin aatteesta, aitous lähtee sydämestä ja ajatuksista, ei ulkoisesta olemuksesta kuten muutama täällä väittänyt. Goottiuteen kuuluu kyllä kauniit vaatteet mutta ne ei todellakaan ole se pääasia.
- BubbleGirl
Kaikesta pitää aina tapella. Varsinkin vanhoista asioista. Parasta näissä (koskee siis sanaharkkaa yleensä) on se, etteivät ihmiset aina tiedä mitä mieltä itsekään ovat, tai sitten eivät edes tiedä, mistä puhuvat. Toisilla on vain niin surkea tapa argumentoida väitteitään, että pistää jo melkein itkettämään. Toiset vuorostaan heittävät juttuihinsa aivan 'torsoja' ja perättömiä juttuja, jotka eivät liity millään muotoa yhtään mihinkään.
... - Damned_
Jos täällä kerran tapellaan koko ajan,miksi tässä sinun aloittamassa keskustelussa ei sitten tapeltaisi?Mene nettiin hakemaan jotain sivuja missä ei keskustella.siellä ei myöskään tapella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Viesti sinulle
Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️481002Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?17939- 82821
Mitä sinulle on tapahtunut lapsena
Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)80749Haluan purkaa vielä tuntemuksia
Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei21707Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.
Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k203618- 59611
- 102574
Persujen Puhoksen retki
Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet187556- 90538
Jopa poliisi nauraa paskaista pelkuripersuille
Puhoksessa jäi "isänmaantoivot" bussiin vapisemaan :-D https://www.is.fi/politiikka/art-2000012319632.html254454Pilkettä sunnuntain silmässä
😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto65451Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.81402Aika on tuonut järkeä
Sä et tiedä musta kaikkea. Jos tietäisit, ymmärtäisit, miksi me ei sovita yhteen. Öljy ja vesi. En mä ole valehdellut,42393Persut eivät uskaltaneet tulla ulos
Bussiin jäivät https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/d7f9fc57-dca0-40b8-9cb1-156e5872dba9141367- 43362
- 26356
- 29348
- 28346
- 3346