Hei!
Onko ehdotuksia _kevyisiin_ välipaloihin, jotka sisältäisivät mahdollisimman paljon proteiinia?
Onko ehdotuksia _kevyisiin_ välipaloihin, jotka sisältäisivät mahdollisimman paljon proteiinia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Valion ProFeel Cotti frutti välipalat! Runsaasti proteiinia, vähän hiilaria ja vähän kaloreita!
Sisältää rahkaa, raejuustoa ym.
Hyvää ja todella täyttävää treenaajalle hyödyksi!!
Rasvaton rahkapurkki Ehrmann. Ei o paljon kaloreita, ei ollenkaan rasvaa, paljon sen sijaan protskuja.
Minusta tuo Cottifrutti oli aivan kamalaa, mutta tavallinen raejuusto (ei mikään rasvaton!) on aivan ihanaa! Nam! Sittenhän on tietysti esim. kananmunat, tonnikala, pähkinöissäkin on proteiinia, kana jne.
mielestäni tuo on kans se cottifrutti aivan kamalaa! sekota mieluuttin ite jtn hyvää jogurttia ja rasvatonta raejuustoo,paljon parempaa:) tonnikala,protsku patukat,vähärasvaiset leikkeet,nam :P polarin rahka,vähärasvanen ja todella hyvää.koitahan noita:)
Greippi cottifrutti ei ole kummoinen mutta päärynä-vanilija on tosi hyvää. Myös fastin lo-carb patukka on hyvä jos haluaa paljon prodea 30g prodea per patukka:
http://www.fast.fi/index.php?mid=411
polarin rahkassa on kyl prodea, mut muuten aika paskat ravinto-arvot.
Ootko muuten dietillä vai et? Se vaikuttaa vähän siihen kuinka kaloripitoisia proden lähteitä voit käyttää. Maapähkinöissäkin on prodea, mutta myös paljon kaloreita. Tosin kalorit muodostuvat pää-asiassa hyvistä rasvoista. Ne on hyviä, kunhan pitää määrän kohtuudessa.
Fastin tuotteet oli vuosia sitten edullisia mutta nykyään aivan ylihintaisia tuotteita. Tasokin on mitä on. Kannattaa enemmin pysytellä noissa normaaleissa ruokatuotteissa tai ostaa kunnon lisäravinteita.