Feministit pitävät kovaa ääntä itsemääräämisoikeudestaan ja oikeudestaan omaan rahaan ja seksuaaliseen vapauteen. Edellisen johdosta haluankin kysyä, onko naisilla oikeus niin halutessaan myydä itseään? Vai ovatko fenisitit vähän kuin Pohjolan islamistejä, jotka haluavat rajoittaa naisten tekemisiä?
Onko feministillä oikeus myydä itseään?
Paradoksi-Paavo
5313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
feministit ovat jo kauan sitten ratkaisseet ongelman siten, että naisilla tulisi olla oikeus myydä itseään miehille, mutta miehillä ei saisi olla oikeutta ostaa ko. palvelua.
vapaasti valita panonsa, niin mikä jottei. Itsekkäät oksetukset voi jättää väliin.
Onko feministillä oikeus (mitä tahansa)? On.
Feminismihän on liike, jossa on kaksi ryhmää samassa, toisaalta tavalliset naiset, jotka haluavat tasa-arvoa, ja sitten lesbot, jotka ovat ottaneet feministisen liikkeen omaksi lesbojen vapautusliikkeekseen.
http://www.angelfire.com/planet/turku/
Lesboilla on lisäksi omalaatuinen seksifantasia, johon kuuluu tarina, jossa toista naista kohdellaan huonosti miesten taholta, ja sitten toinen lesbo tulee avuksi ja pelastaa naisen, ja sitten pelastuneet naiset yhdessä vaipuvat toistensa käsivarsille.
Tällainen teema toistuu usein Xena-fanfictionissa, jossa ensin Gabrielle joutuu miesten kaltoinkohtelemaksi tai raiskauksen uhriksi, ja Xena sitten pelastaa hänet uhkaavalta vaaralta ja sitten siirrytään kaksistaan lempimään.
Eli jotain ihme kicksejä lesbot saavat näistä kuvitelmista prostituoitujen pelastamisesta miesten kynsistä. Siksi he niin hekumallisesti aina ovat kiinnostuneet aiheesta.
Tavalliset naiset eivät yleensä ole feministejä. Eivätkä feministit halua tasa-arvoa, vaan ajavat vain omaa etuaan. Lisäksi he pyrkivät kaikin keinoin huonontamaan miesten asemaa.