Myytävänä

Kuuli jotta Purolankatu 8 koko kiinteistö vaihtaa omistajaa?
Onko se kaupungin taloja nyt?
1820
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Purolankatu 6-8 on nimeltään AsOy Kemin Hymy, eli on ihan asukkaidensa omistama taloyhtiö! Eli eiköhän oo väärää tietoa ;) Tuskin nääs osakkaat (lue: omistajat) myis porukalla asuntojaan ja alkais vuokralaisiksi.. heh!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Esko kirjoitti:

Kuuli jotta Purolankatu 8 koko kiinteistö vaihtaa omistajaa?
Onko se kaupungin taloja nyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu