Täällä ne pitkät ja hoikat ihmettelevät, että kelpaavatko. Entäs sitten tällainen kauniisti sanottuna reilummalla kädellä naisellisia muotoja saanut? Pituutta 170, painoa noin 80, kuppi B, eli kroppa on vahvasti painottunut suureen peffaan. Maha sentään on yllättävän litteä ja n. tunnin hölkkälenkit sujuu. ;) Ei vaan taida paljoa auttaa.
kaikkea muuta kuin hoikka..
justiina
111765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
kahdeksankymmentä on painosi! Mä olen 167 ja PUOLI senttinen persjalkainen, rinnat E-kupilliset, painoa 81kg, maha ei ihan litteä, niinkuin ei vissiin mikään paikka minussa.
Mä en ihmettele kelpaanko, mulla on selkeää ja selvää näyttöä, että miehet kuolaavat mun perään, ja rintani ovat hivelevien katseitten ja ajatusten kohde. Mä en vaan ole kaupan, enkä edes alennusmyynnissä, ei mua saa ihan jokainen, koska mä tiedän arvoni.
aika lihava... Jos nainen on yli 80 kg, niin huh huh!!!
Niin ja ei ne sun rintasikaan läskiä kummempaa ole.
Kyllä naisen pitää olla timmi ja hoikka. Rinnat ehdottomasti kiinteät.
Hus, lenkille siitä!
voipi olla niin että ne keski-ikäiset olutmahat eivät paljoa muita naisia (kauniita ja hoikkia) edes kiinnosta...
Se on vain hyvästä jo painoa keskittyy takapuoleen. Ei sinun vartalossasi mitään vikaa ole. Mikäs sen parempi kuin tuollainen muodokas vartalo. Pää pystyy!
että voisit olla hieman pyöreähkö ja ehkä vähän lihava, mutta toisaalta toi muuttaa vähän mielipidettä että "tunnin hölkkälenkit sujuu" ei ihan jokaiselta lihavalta/pyöreähköltä sujukkaan ainakaan tosiaan hölkkäämällä eli kuntoa löytyypi sentään jonkun verran. toisaalta lihaksethan painaa enemmän kuin läski.. toisaalta itse olen 180/80kg eli 10cm enempi pituutta ja sama paino, mutta ei voi varmaan verrata. äh hankala sanoa ilman kuvaa mitään johtopäätöksiä, mutta tykkään kyllä muodokkaista naisista hmm.. kehtaisinko kysyä tyttöystävältä hänen painoonsa sillä hän on suunnilleen 170cm ja paino onkin sitten? mutta on kyllä muodokas ja roteva rakenteinen, juurikin peffaan on tainnut paino kertyä sillä mahaa ei juurikaan.. tiedä vaikka olisi samanpainoinen kuin minäkin, mut en varmaan kehtaa kysyä vois loukkaantua tuollaisesta :/
ai sä et tiedä paljon sun naisesi painaa! Ei ole vissiin itsetunnossa hirveesti kehumista, jos tuollainen perusasia ei ole tullut ihan noin vaan puheeksi?? Tässä se taas nähdään, ettei miehillä ole silmää sanomaan edes noin tuntumalta mitään naisen painosta. Ja sitten ne päättelee mistään tietämättömänä minkä painoinen naisen pitää tai ei pidä olla.
Luulen, ettei teidän suhde kovin pitkäikäinen voi olla. Tai jos on, niin teille kummallekin sopii elää haaveissa tai jossain omissa maailmoissa.
painaa jotain 70-80kg välissä, mutta voin heittää tuohon vastaan että ruettiin seurustelemaan 2 viikkoa sitten etkö itse loukkaantuisi jos kysyisin painoasi parin ekan viikon seurustelun jälkeen? ei oo pakko herneitä vetää heti..
Se, että sinä et tiedä tyttöystäväsi tarkkaa painoa kertoo vain sen, että asialla ei ole sinulle mitään merkitystä, koska hän näyttää silmääsi muuten hyvältä.
Minä olin 15 vuotta avoliitossa, eikä mieheni koskaan tiennyt tarkkaa painoani, joten ei syytä huoleen. Se on täysin normaalia, eikä tosiaan ennusta tuon taivaallista teidän suhteenne kestosta.
Nauttikaa toisistanne ja naisesi hyvistä muodoista.
""tunnin hölkkälenkit sujuu" ei ihan jokaiselta lihavalta/pyöreähköltä sujukkaan ainakaan tosiaan hölkkäämällä"
Yllätys yllätys, tunnin hölkkä- ja jopa juoksulenkit onnistuvat moneltakin 170/80 -kokoiselta.
Itselläni on aloittajan mitat, mutta kuppikoko on huomattavasti reilumpi. Vaikka painoa on paljon ja kuten joku valopää totesi rintojenkin olevan pelkkää rasvaa, niin siitä huolimatta rasvaprosentti on vain 22, eli miettikääs sitä ;)
Mitä sinä muuten sillä tyttöystäväsi painotiedolla edes tekisit? Jos olet häneen tyytyväinen, niin se siitä! Ennen vanhaan opetettiin, etteivät herrasmiehet koskaan eikä missään tilanteessa kysy naisen ikää tai painoa. Ihan hyvä neuvo nykyisillekin "herrasmiehille".
n. tunnin hölkkälenkkejä ja n. tunnin hölkkälenkkejä. Sama pätee salilla. Ollaan tunti salilla ja ollaan tunti salilla. Mutta tehdäänkö sitä tehokkaasti. Pysähdytkö välillä istumaan vai vedätkö koko tunni täysillä. Istutko puolet ajasta salilla laitteissa ja juoruat ystäväsi kanssa? teetkö 5x 15 toistoa vai vain 20 kertaa. Kaikki on suhteellista. Jos liikut ja olet tuon painoinen et liiku tarpeeksi tai syöt väärin.
"reilummalla kädellä naisellisia muotoja saanut? Pituutta 170, painoa noin 80, kuppi B, eli kroppa on vahvasti painottunut suureen peffaan. Maha sentään on yllättävän litteä"
Täydelliseltä..