Missä olette tavanneet nettideittinne ensimmäistä kertaa?
Itse olen tavannut tähän mennessä kaikki ulkoilun merkeissä jossain ennalta sovitussa paikassa. Toisen koiranomistajan kanssa se on ihan luonnollinen tapaamismuoto, mutta myös muille se on sopinut, kun olen tapaamispaikkoja ehdotellut.
Koska mielestäni alkoholi ei kuulu treffailuun, niin ei pahemmin kiinnosta oluttuopin äärelle sopia tapaamista. Joku kahvila tai baari voisi olla yksi vaihtoehto myös, mutta jotenkin se ulkoilu vie vain voiton, ainakin näin kesällä.
Nettideitin tapaaminen
7
2350
Vastaukset
- karoliina
Kahvilassa, ravintolassa ruokailun merkeissä pari kertaa, josta viimeisen kanssa on mennytkin sitten pari vuotta eikä loppu näy ;)
- -minä-
Sinun kirjoituksesi ovat niin hyviä, että alkaa pikku hiljaa herätä kiinnostus, että millainen ihminen ja vieläpä oikein MIES, niitä juttuja oikein kirjoittaa =).
Olet tietysti jostakin toiselta puolelta Suomea tai jotain.
Mutta asiaan....
Minä olen treffaillut aina kahvilla julkisella paikalla. Ja mottona on, että ensi tapaaminen on lyhyt, ettei kummankaan olo tuntuisi kiusaantuneelta. Minusta on tosi kiva käydä treffeillä tutustumassa uusiin ihmisiin, vaikka mitään romanssia ei ole syttynytkään. Ystävyyksiä kylläkin. Ihmiset ovat IHANIA !!- Rane1967
Tiedä nyt näiden kirjoitusteni hyvyydestä, heh. Taitaa mennä lähinnä samojen asioiden jauhamiseksi, kun katselin mitä on tullut kirjoiteltua. Pitää vain muistaa se, minkä jotkut valitettavasti unohtavat, että keskustellaan asioista - ei mennä henkilökohtaisuuksiin.
Ilman muuta jokainen uusi tapaaminen on uusi kokemus ja uusi kontakti. En ole itse onnistunut vielä tapaamaan yhtään "ikävää" tyyppiä nettitreffeillä.
- Hossi.68
Tilanteen mukaan. Välillä on menty kylille muuten vaan köpötteleen, käyty kaffeella tai ihan muuten vaan toristu mukavia jossain.
Joskus on tullu mentyä syömään johonkin kivaan paikkaan ja sit vaikka baariin parin tuopposen ääreen. Mainitsit jo hyvät vaihtoehdot tapaamiselle. Itse en tosin voi loistaa monella kokemuksella, mutta kahvilla on käyty perhoset vatsassa:) Jätskille voisi myös kesällä istahtaa vaikka jossain puistossa tai torilla. Ei siis missään "hämypaikoissa".
Minulle nuo tapaamiset eivät kyllä kuulu kuvioihin ennen kuin on enempi juteltu vaikka mesessä ja puhelimessakin. Haluan nimittäin saada jo tietyn "kuvan" henkilöstä. Kävikin yhden kanssa lopulta niin, että jouduin laittamaan torjuttuihin kun alkoi maanvaivaksi ja hinkui vain tapaamista. Itse viesteissä ei sitten ollutkaan mitään mistä olisi saanut selkoa persoonasta.
Sinulla ainakin tuo ajatusmaailma on kovin tasapainoinen:) Kaikkea hyvää kesääsi!- Rane1967
Ei noita ensitreffejä ole minullakaan monia takana. Pitää toivoa, että seuraavat olisivat ne viimeiset.
Kyllähän se on niin, että ensitreffaaminen pitää tapahtua kun molemmat sitä haluavat, eikä vain toisen painostuksesta. Ainakin minun kohdalle on sattunut naisia, jotka ovat halunneet tavata suhteellisen nopeasti.
Oma napa on lähin, mutta elämässä pitää osata ottaa myös muiden mielipiteet huomioon.
Aurinkoista kesää sinulle!
- olen tapaillut
,,,miehiä kotonani sekä heidän kotonaan,aina kaikki on mennyt hyvin,ollaan ensin juteltu puhelimessa,jotta olen saanut käsityksen "ruuvien kireydestä päässä",Ja kun olen suht.selväjärkiseksi havainnut,niin olen kotiini kutsunut kahville.Pari tuntia ollaan juteltu ja mahdollisesti sovittu uusi tapaaminen tai todettu,että eipä meistä taida pariksi olla.Seksiä ei olla harrastettu koskaan ensimmäisellä kerralla.Mutta mulla onkin kuuden vuoden kokemus treffailusta näillä sivuilla,olen 48v.,eli ihmistuntemusta on tullut rutkasti.Harkintaa kannattaa käyttää ja maalaisjärkeä.Jos hlö puhelimessa tuntuu yhtään epäilyttävältä,niin siten treffit julkiselle paikalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 952133
- 1291388
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231350Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291298- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371028- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?55896- 122787
- 82776