Kun käyn treffeillä, tarjoan naiselle jotakin ja sitten lopussa kysyn, miten edetään...No viimeeksi sain vastaukseksi "Onhan meillä numerot ja sähköposti" Sitten lähetin tekstarin ja sain heti torjutun vastauksen ettei tule mitään plaa plaa vaikka molemmilla oli mielestäni hauskaa, miksi nainen ei voi sanoa sitä face to face vaan kiertelee ja kaartelee? Ensin ylistetään (kuvankin oli nähnyt) ja sit ei kelpaakaan vaikka olen se mitä esittänytkin.
Tällaisia ollut muitakin kuin tämä yksi, ainakaan ensi treffeillä en tarjoa naiselle yhtään mitään. Lisäksi en herättele mitään luuloja, kuten en tästäkään. Tälleen ei tule nin isoa pettymystä. Mutta enää en tarjoa pientäkään asiaa, ei tule kuitenkaan mitään :/
Tällaisia ollut muitakin kuin tämä yksi, ainakaan ensi treffeillä en tarjoa naiselle yhtään mitään. Lisäksi en herättele mitään luuloja, kuten en tästäkään. Tälleen ei tule nin isoa pettymystä. Mutta enää en tarjoa pientäkään asiaa, ei tule kuitenkaan mitään :/
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä en edes kehtaisi treffeillä ottaa vastaan miehen tarjoilua. Kumpikin maksakoon omat ruoat, juomat, leffaliput ja muut vastaavat. Sulla on käynyt huono tuuri naisten kanssa, mutta älä lannistu.
Sulla on vaan käynyt huono tuuri. Kyllä se nainen sullekin vielä löytyy kun vaan jaksat etsiä... Ei kannata todellakaan lannistua noista tyhjän lupaajista! Nollaat vaan tilanteen ja ajattelet että: seuraava... ;) Tsemppiä sulle!
Minkä ihmeen takia miesten pitää aina olla jotain tarjoamassa,kumpikin vois maksaa itse.Mitä menette tarjoamaan.
Exä oli kyllä ihanne nainen, ei käyttäny rahallisesti hyödyksi ja oli tosi rehellinen. Jos tarjosin jotain niin hän tarjosi "korvaukseksi" jne..Harmi et jätti.
enää tarjoa mitään. Ainakaan aluksi. Yhdelle neidolle tarjoilin aikoinaan vaikka mitä, kun se väitti olevansa niin ihastunut, ja minä pöljä uskoin. Eipä muuta kuin käytti hyväkseen... Opiskelijalle voi olla leffankin tarjoaminen suht iso juttu... Tai jos jotain tarjoaa, niin olisi toiselta kohteliasta tarjota jotain takaisin... Enkä nyt tarkoita että pitäisi jalat heti levittää, mutta jos nyt edes kahvit saisi.
m86