Miksi nainen ei voi enää olla miehen ystävä tai kaveri, kun nainen alkaa seurustella? Semmosen naisen joka oli ystävä 16-20vuotiaana kun näkee kaupassa, ne juttelee max 20 sekuntia!
Onko tää taas jotain naisen logiikkaa, että on pettämistä jos juttelee miehen kanssa. Vai pelkääkö nainen, että alkaa kenties ikävöidä vanhan KAVERIN perään. Vai onko äijät sitten niin mustasukkaisia, jottei niiden muikkelit uskalla kaveerata muiden kun naisten kanssa.
Onko tää taas jotain naisen logiikkaa, että on pettämistä jos juttelee miehen kanssa. Vai pelkääkö nainen, että alkaa kenties ikävöidä vanhan KAVERIN perään. Vai onko äijät sitten niin mustasukkaisia, jottei niiden muikkelit uskalla kaveerata muiden kun naisten kanssa.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sama on käyny mun mielessä. Et eiö nainen voi olla enää miehen ystävä/kaveri jos alkaa/elää parisuhteessa. Niin voi olla,et ovat mustasukkaisia ja pelkäävät, et naiset pettää miestä. Mut ei juttelu ja kaveeraaminen oo pettämist. Kunhan ite tietää, et misä raja menee..
Mutta kun tuntuu ettei entisiä naiskavereita tai naisystäviä, (joiden kanssa on vaan hengailtu, ajeltu, käyty uimassa yms), edes kiinnosta yhtään mitä vanhoille mieskavereille kuuluu. Onko se oma ukko niinku niin iso asia niille, ettei muulla ole väliä?
Kyl mä ainaki koitan ottaa mies puolisia kavereita huomioon siinä missä muutkin. Mut kaikilla on erilainen ukko. Ja myönnän, et oma ukko on kans sanonu, et vois jättää sen puhelimen vähemmälle. Mut mulla on tapana, et kaikki saa yhtä paljo huomiota.
sun ukollas olis naispuolisia kavereita, joiden kanssa juttelee puhelimessa paljon. Väitätkö, ettet olisi mustasukkainen? Mä veikkaan, että voisi jossain vaiheessa karvat sullakin nousta pystyyn, että "mitä helvettiä tuo nainen mun ukon kanssa juttelee"... Näin se vaan on. Omastaan kun haluaa pitää kiinni, niin mustasukkaiseksi sitä muuttuu.
Onhan sillä nais puolisia kavereita. Niin ja kai se kaikil nousee se pieni mustasukkaisuus...