Laitoshuoltajan palkka

Minkälainen palkka on laitoshuoltajalla, jolla on ammattitutkinto ja 10 vuoden työkokemus???
5879
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lopetin laitoshuoltajan hommat, tehtyäni sitä 20 vuotta Helsingissä ja mun viimisin tuntipalkka oli tuo tasan 10 e. Sulla se pitäisi olla ja vaadi, että tulee olemaan tuo 10e. Sentään ammattitutkinto takana ja työvuosia 10. Työnantajat yrittävät vedättää niin paljon kuin voivat uusia työntekijöitä sekä myös niitä vanhoja. Itse kyllästyin koko sairaala touhuun.Tuloksia tuloksia tuloksia. Mun pomo aina palavereissa. "Asiakkaat eivät kovin tyytyväisiä, enemmän laatua " Voi vitun oksennus perkele. Sori, että kiroien, mutta yksi Norjassa työskentelevä sairaanhoitaja tällä palstalla kehuu saavansa 6000e käteen. Mulla jää käteen n, 1000e (Palkat liitonrahat).

Äänestä
  • Mulle luvattiin alkupalkaksi 1700-1800 € kuukaudessa plus lisät. Työt alkaa syyskuussa...Meen terveyskeskukseen jossa teen myös välinehuoltajan tehtäviä, kunhan ensin mulle opetetaan se homma...Työaika on pääsääntöisesti 7-15, joskus myös iltoja ja tarvittaessa viikonloppuja.

    Äänestä

  • she kirjoitti:

    Mulle luvattiin alkupalkaksi 1700-1800 € kuukaudessa plus lisät. Työt alkaa syyskuussa...Meen terveyskeskukseen jossa teen myös välinehuoltajan tehtäviä, kunhan ensin mulle opetetaan se homma...Työaika on pääsääntöisesti 7-15, joskus myös iltoja ja tarvittaessa viikonloppuja.

    meetkö kunnalle vai yksityiselle firmalle hommiin?

    Äänestä

  • höinhp kirjoitti:

    meetkö kunnalle vai yksityiselle firmalle hommiin?

    Menen kunnalle, ja olen kyllä kuullut, että tuo heidän lupaamansa palkka PITÄISI olla jotakuinkin oikea.

    Äänestä

Olin laitoshuoltaja koulutuksessa Amiedus 6kk.
Alku palkka n. 1400e/kk.
jos on 3-vuoro työ niin 1900e/kk Näin minulle sanoivat laitoshuoltajat kun oli työharjoittelussa.

Että näin!

mol.fi sivuilta näkee kans laitoshuoltajan palkan.

T. kikkeliskokkelis

Äänestä

Kommentoi aloitusta


she kirjoitti:

Minkälainen palkka on laitoshuoltajalla, jolla on ammattitutkinto ja 10 vuoden työkokemus???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu