Terve!
Olin pelaamassa seuran avoimissa kilpailuissa ja tuloskorttien allekirjoittamisen jälkeen kun lähdin pois niin kanssapelaajani (ei merkitsiä) antoi minulle tiipussin. Oliko tällä eleellä jonkin merkitys? Kenties sääntörikkomus tai väärä tulos kortissa vai oliko kysessä vaan hyväntahdon ele?
Kierroksella ei mielestäni ollut mitään epäselvyyksiä, eikä niistä kukaan fliitistäni maininnut?
Tiin / Tiipussin antaminen
Vaivautunut
2
1034
Vastaukset
- golffia
Heh, älä turhaan vaivaa päätä tuollaisilla asioilla :). Hyvää hyvyyttään kanssapelaaja taisi antaa tiipussin sulle.
- on tässä maailmassa
koko ajan käsi ojossa pummaamassa mitä milloinkin. Toiset ei. Mutta kun joku antaa jotain pyytämättä niin jokaisen tulisi kyetä saamaan kaikki irti tilanteesta. Jos oli kerran anteliaalla päällä niin olisit pyytänyt toista pussia varoille ja pari boltsia kans (tituja) ja jos nää onnistu niin uutta rautasettiä, mersua ja omakotitalon tontteineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897259- 353841
- 453440
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402572- 2092453
- 412382
- 1232276
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292179Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241898- 411864