tulla uskollinen vaikka oma vaimoke on jättänyt miehen kyseisen asian takia?
Voiko häikäilemättömästä
naistenmiehestä
131278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Miljoonat naiset joka vuosi haluavat olla se ensimmäinen, jonka ihastus muuttuu petollisestä kusipäästä uskolliseksi ja rakastettavaksi mieheksi. Onnea yritykselle. Älä tule sitten tänne itkemään.
naiseensa.
vain elokuvissa.
ja sen jälkeen se mies pettää taas. Nähty on niin sata kertaa, mutta ikinä naiset ei usko, vaan kuvittelevat itse olevansa niiiiiin ihmeellisiä, että juuri häntä mies ei petä.
omistavat kokonaan b-luokan miehen.
Tämähän on nähty miljoona kertaa. Miehet taas eivät tuohon suostu, he mielummin tappavat toisensa kuin jakavat naisen :)
madaltuu kerta kerralta ja häviää lähes olemattomiin.
No ehkä joo, jos tuo naistenmies tulisi uskoon. Muuten en usko, että irtosuhteiden ammattimetsästäjänä viihtynyt tyytyisi vain yhteen "saaliiseen". Anteeksi lievä kyynisyyteni ;-)
Olin vuosia sitten toinen nainen. Jätin miehen koska ihastuin häneen liiaksi enkä voinut jakaa häntä. Luovuin hänestä. Meni vuosia ja hänen vaimonsa otti eron koska miehellä oli liian paljon suhteita. Mies otti minuun yhteyttä (taisi lukea silloin mun otsassa: idioottipyydys ) ja todella tyhmästi ajattelin että nyt tai ei koskaan. Hän rakastaa minua ja voin vihdoin olla hänen kanssaan.. Hmm,, siis kuka voi olla niin typerys että uskoi tuon...kyllä,,, minä !! Olimme yhdessä ja hän esitteli minut lapselleen ja sukulaisilleen. Elämä hymyili siihen saakka kun tämä mies teki sen mitä sisäisesti olin arvannutkin. Hän laittoi naisensa johon hänellä oli suhde jo vuosia soittamaan minulle ja pyysi jättämään heidät rauhaan.. Lievä shokki iski ! Miestä en syytä vaan lähinnä itseäni. SITÄ SAA MITÄ TILAA, joten en voinut kuin hyväksyä asian. Minä olin auttanut pettämään hänen kanssaan vaimoaan ja nyt sain samalla mitalla takaisin. Niin se vain menee. Harmi että tästä ei kärsi kuin me naiset. Hän porskuttaa onnellina valheen tiellään. Nöyryytys oli kieltämättä kova. OLEN PAHOILLANI KAIKKIEN NIIDEN VIATTOMIEN MIESTEN PUOLESTA JOTKA OVAT KOHDALLENI SATTUNEET JA OLEN ANTANUT HALVEKSUNTANI JA VIHAMIELISYYTENI KOHDISTUA TEIHIN JOTKA OLETTE SIIHEN SYYTTÖMIÄ. Tämän kanssa minä sitten elän, yksin.
Mä olin ennen semmonen "jokapaikan höylä" ja petin jos tilaisuus vaan tuli, mutta se peli loppui mulla oikeesti kokonaan kun tapasin kihlattuni, meillä seksi upeeta ja arjessa monta pientä yhdistävää asiaa ja muutenkin kaikki hienosti. Mulla 2 duunina taksin ajo ja siinä kyllä saa usein kutsuja "aamukahville" mutta mua ei oikeesti kiinnosta lähtee sille samalle tielle enään, ei pienintäkään aikomusta mokata tätä suhdetta moisella.
Toi teidän suhde ei taida olla vielä kovinkaan vanha?
5 v yhdessä josta 3 kihloissa :)
Silloin ei seiso kuin järki.
kun lakkaa hengittämästä.