Suomentaisko joku?

http://www.lyricsfreak.com/e/elvis presley/cant help falling in love_20048912.html
3288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Viisaat miehet sanovat: vain hullut kiirehtivät
Mutta en pysty estämään rakastumistani sinuun
Pysyisinkö
Olisiko se synti
Jos en pysty estämään rakastumistani sinuun

Kuin joki virtaa varmasti mereen
Kulta, niin se menee
Jotkut asiat ovat tarkoitettu
Ota käteni, ota koko elämäni myös
Koska en voi estää rakastumistani sinuun

(kahteen kertaan)

Ei ollut kova homma, ihan peruskouluenglannilla meni.

Äänestä
  • Shall I stay = jäisinkö

    Suomeksi parempi käyttää jäädä-verbiä kuin pysyä-verbiä.

    Äänestä

  • Sen siitä saa, kun vähän auttaa. Ei edes kiitosta heru.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyttönen* kirjoitti:

http://www.lyricsfreak.com/e/elvis presley/cant help falling in love_20048912.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu