oletteko joskus kuullut?
Ei kait kukaan mies huoraa vaimokseen
vai...
131091
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
kukaan mies ota huoraa vaimokseen? Siis kakkosta joka suostuu ukkomiehen hetken huviksi?
...joten lienee noita ottavat muutkin.
nuo käy hakemassa vaimoja itärajan takaa ja Aasiasta. Kyllä nähtävästi huolivat ja vielä haikailevat näiden perään, vaikka eivät vaimoa sieltä saakaan.
Eivätkös ne hetken huvit ole niitä yhden illan juttuja. Kakkonen on käsittääkseni synonyymi rakastajalle/rakastajattarelle. Joskus tällainen järjestely kestää vuosia, jopa läpi koko elämän. Tunnen joitakin varatun kansssa seurustelevia, jotka ovat rakastetulleen uskollisempia kuin moni tuntemistani avo-/avioliitossa elävistä. Kakkosia ei pidä suhteessa muu kuin aito rakkaus, toisin kuin monia kuolleessa parisuhteessa mukavuus- yms. sellaisista syistä pysytteleviä. Eräs tuttavani kertoi hiljattain eläneensä rakkaudettomassa avioliitossa vuosia vain siksi, ettei halua luopua isosta kodistaan ja laskea elintasoaan. Hän ei välitä vaikka mies käy vieraissa, kunhan saa pitää talon, autot ym. mukavuudet. Hänellä on itselläänkin ollut pieniä lemmenseikkailuja silloin tällöin. Häntä huolestuttaa vain se, että mies haluaa rakastajattarensa takia ottaa avioeron, jolloin omaisuus pitäisi laittaa puoliksi ja edessä olisi muutto pienempään asuntoon. Ja sosiaaliset ympyrät menisivät uusiksi. Että ei se ns. virallisessa parisuhteessa elävien rakkauselämäkään aina niin kaunista ole miltä päälle päin näyttäisi. Kakkoset ovat usein valmiita luopumaan paljosta rakkautensa tähden. Eikö se ole paljon aidompaa ja suurempaa rakkautta, kuin omaisuuden yms. seikkojen takia parisuhteessa roikkuminen.
saahan sitä typerykset roikkua varatuissa vuosikausia ja menettää samalla mahdollisuutensa omaan perheeseen. Kun kahta naista pitävä mies sitten tyytyväisenä kuolee, niin vaimo perii omaisuuden ja saa eläkkeen. Mitä jää typerälle kakkoselle? Ei niin yhtään mitään eikä enää kenellekään kelpaa. Yksin saa haudassakin maata eikä siellä kukaan käy.
tehnyt niin eiku pellolle vaan, tekee sen kuitenkin uudestaan ...
höyläämät horot kiinnosta. Hengailin kerran yhen mimmin kanssa joka oli naimisis ja sit tää luuseri rakastu meikäläiseen ja jätti ukkonsa siinä uskossa et alkaisin vakavammin olee sen kans. En kai mä niin tyhmä ole et alkaisin vakavampaan sellaisen kanssa jolle pettäminen oli niinkin helppoa
jakaa muille niin menköön asumaankin muille..
Selvähän se, ei sellasta kannata naida, tai siis korkeintaan naida hetki ja....
Naiset vaan yleensä ruukaa olla noissa asioissa vähän simppelimpää sakkia. Ensin petetään omaa ukkoa ja kusetetaan sitä rakastajan kuullen puhelimessa ja heti perään kertovat sinulle kuinka arvostavat rehellisyyttä ym...Ja sit taas väännetään itkua kun heille näyttää ovea ja tekeytyvät vielä uhreiksi
Ja me naiset huolitaan näköjään jokapaikan höylät kun ne osaa olla niin pirun uskottavia jutuissaan.
No ei todellakaan huorasta tehdä vaimoa tai lasten äitiä.
Ne on puhtaasti pervertikoiden leikkikaluja.
Naisen menneisyydellä ei ole väliä. Itse naisella on.
Juu tiedän parikin tuollaista paria.