Minkä laisia kokemuksia chapseista? Itse olen käyttänyt vain saappaita ja pelkkiä kenkiä, nyt harkitsen uusien kenkien kanssa ostavani chapsit. Onko hirveästi eroa chapseilla/ilman?
chapsit?
???
3685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
eroa chapsien kanssa ja ilman, nyt ratsastan usein saappailla, jotenkin kevyempi olo mutta on saappailla haittansakin, (joskus saappaan yläreuna jää satulaan "kiinni" kun menen ilman jalustimia harjotusravia, ainakin yhdellä eestillä vaikka sillä on maailman pehmein ravi..:D on mulla chapsitkin mut nyt kesällä niiden käyttö on jäänyt kun muutenkin kuuma, kai niitten pitäis jotenkin auttaa :DD
Itse tykkään minichapseista kovasti. Käytän niitä ratsastuskenkien kanssa aina kun ratsastan. Ja olen käyttänyt jo monen monta vuottaja tulen käyttämään edelleenkin. Ne tukevat pohjetta, ja pitäväthän ne tietysti ratsastushousutkin puhtaampana. Ja on pito parempi kun on chapsit.
Kesällä ratsastussukkia. Ei oo niin kuumat. Talvella sitte minichapseja. Suojaahan ne housuja.